Devět úžasných tipů Marka Twaina pro šťastný a úspěšný život

259
Foto: Pixabay.com

Všichni zřejmě znáte Marka Twaina a jeho populární díla, jako jsou Dobrodružství Huckleberryho Finna či Dobrodružství Toma Sawyera.

Byl nejen vynikajícím spisovatelem, ale také humorista, satirik a přednášejícím.

Kromě toho je Mark Twain známý také díky jeho vtipným citátům. V tomto článku najdete pár mých nejoblíbenějších.

1. Akceptujte sebe sama

Člověk neumí být spokojen sám se sebou bez toto, aby se akceptoval a měl rád takový, jaký je.

Pokud se neztotožňujete sám se sebou, se svým chováním a činy, pak se zřejmě budete celý den cítit nekomfortně.

Pokud však budete s sebou souhlasit, pak se budete cítit více odpočinutí a získáte tak více svobody pro dělání věcí, po kterých opravdu toužíte.

Když se neztotožňujete se svým nitrem, můžete si bránit v osobnostním rozvoji. Můžete mít všechny potřebné nástroje pro dosažení úspěchu, ale pokud vám v tom brání vaše emoce, nepůjde to. Prostě nedokážete dosáhnout toho, čeho byste chtěli.

Pořád do něčeho narážíte.

Tyto bariéry si vytváříte sami, určujete, co si zasloužíte a co ne. Případně jsou to bariéry, které vám říkají, co ve skutečnosti dokážete. Vypovídají o vás, že nejste typ člověka, který by získal to, oč se snaží.

Nebo když se už vydáte směrem, kterým v životě chcete jít, začnete sabotovat sami sebe. Budete chtít setrvat na místě, které již znáte.

Proto musíte akceptovat sebe sama a dovolit svému Já jít tam, kam chce. Nevyžadujte souhlas a uznání od jiných, jenom od sebe.

Prolomte své vnitřní bariéry a nechte odejít sebedestrukční tendence.

Nejde o jednoduchý úkol, proto vám to nějaký čas zabere.

2. Vaše limity jsou jen ve vaší hlavě

Věk je věcí mysli převažující nad hmotou. Pokud na to nemyslíte, na hmotě nezáleží.

Velké množství omezení je pouze ve vaší hlavě. Můžete si například myslet, že vás odmítnou, protože jste příliš vysocí, staří či plešatí.

Na těchto věcech však záleží pouze tehdy, pokud si myslíte, že na nich záleží.

Možná se vám stává, že vše, co udělá vaše okolí, si vysvětlujete negativně. Důvodem je to, že se příliš obáváte odmítavé reakce a jste příliš zaměřeni na sebe.

Pokud si naopak neděláte z věcí těžkou hlavu, pak ani ostatním nebude na těchto věcech velmi záležet.

Nenechte tuto část vašeho Já, aby se stala překážkou ve vašem životě.

Nikdy není pozdě začít dělat to, co vás baví.

3. Uvolněte se a dopřejte si trochu zábavy

Humor je největším požehnáním lidstva.

Nic nedokáže odolat útoku smíchu.

Humor a smích jsou úžasné nástroje. Dokážou změnit každou vážnou situaci na něco, čemu se dá zasmát. Dokážou kdykoliv pozvednout náladu.

S dobrou náladou se také snadněji pracuje, protože vaše tělo a mysl nejsou přeplněny negativními emocemi.

Pokud jste uvolnění a odpočinutí, snadněji vyřešíte různé životní situace.

4. Nechte odejít váš hněv

Hněv je kyselina, která dokáže udělat mnohem více škod na nádobě, ve které je uskladněna, než na jakékoli jiné věci, na kterou je vylita.

Hněv je ve většině případů nesmyslný. Může se vymknout kontrole. A z čistě sobeckého hlediska musím říci, že škodí mnohem více člověku, který se zlobí, než tomu, proti kterému je namířen.

Proto, když se na někoho zlobíte celé dny, uvědomte si, že tím nejvíc škodíte sami sobě. Druhý o tom nemusí vůbec vědět.

Místo hněvu upřednostněte komunikaci s druhým člověkem, čímž vyřešíte vzájemný konflikt a hněv tak necháte odejít. Jde o vynikající tip, jak si udělat svůj život příjemnější.

5. Zbavte se pocitu, že máte na něco nárok

Přestaňte si myslet, že celý svět vám něco dluží. Svět vám nic nedluží. Byl tu první.

Když jste byli malí, vaše máma a táta vám zřejmě dávali mnoho věcí. Čím jste starší, můžete nabývat pocitu, že máte nárok na různé věci.

Můžete cítit, že vaše okolí by vám mělo dát to, co chcete, že vám to dluží.

Takové přesvědčení umí vytvářet mnoho hněvu a frustrace ve vašem životě, protože ne vždy dostanete to, co očekáváte.

Na druhé straně to dokáže být i osvobozující.

Uvědomíte si, že záleží jen na vás, jak si zařídíte svůj život. Zda budete aktivně pracovat, abyste získali to, po čem toužíte, nebo ne.

Už nejste dítě, abyste čekali na to, až vám rodiče nebo jiné lidi něco dají. Nyní vy sedíte za volantem auta a můžete jít v podstatě kdekoliv, kam jen chcete.

6. Pokud jste se vydali jinou cestou, očekávejte reakce

Člověk s novým nápadem či myšlenkou je podivín, dokud to neuspěje u ostatních.

Myslím si, že to souvisí s osobnostním rozvojem.

Pokud se začnete měnit nebo dělat věci jinak než obvykle, lidé na to mohou reagovat různými způsoby.

Někteří mohou být rádi a dopřejí vám. Jiní mohou být neurčití či neutrální. Další zase mohou být zmateni nebo reagovat negativně, případně vás od toho odrazovat.

Mnoho z těchto reakcí není o vás, ale o tom, kdo to řekl, nebo o jeho či jejím životě. To, co si myslí sami o sobě, se navenek projevuje ve slovech, které vyslovují.

To je úplně v pořádku. Myslím si, že nakonec nebudou reagovat až tak negativně, jak si to možná představujete. Případně se brzy opět zaměří více na řešení vlastních problémů.

Proto to, co si ostatní myslí nebo co říkají, je spíše o vaši představivosti a bariéře, kterou si budujete ve vlastní hlavě.

Můžete se přesvědčit o tom, že když překročíte svou vnitřní pomyslnou čáru, kterou jste si sami vytvořili, lidé ve vašem okolí se vás nebudou stranit nebo vás nahánět s vidlemi. Možná si řeknou: „V pořádku.“

7. Pořád se soustřeďte na to, co chcete

Oddělte své myšlenky od svých problémů. Odložte je kdekoliv.

To, jak přemýšlíte, ovlivňuje to, jak se věci nakonec vyvinou. Můžete se soustředit na své problémy, utápět se v sebelítosti nebo si hrát na oběť.

Anebo se můžete soustředit na pozitivní stránky situace, na to, co se můžete naučit, případně se můžete soustředit na něco úplně jiného.

Může se vám zdát, že soustředění se na „problémy“ a utápění se v negativitě je docela normální. Je to však volba. A zvyk v myšlení.

Setrvávaní v problémech je často reflexivní. Lepší je přesměrovat svou pozornost na něco užitečnějšího.

Nejlépe uděláte, když si osvojíte zvyk učení, abyste získali kontrolu nad tím, co zaměstnává vaši mysl.

8. Nevykládejte příliš námahy na to, abyste se cítili dobře

Nejlepší způsob, jak se rozveselit, je pokusit se rozveselit někoho jiného.

Toto doporučení je možná trochu kontraproduktivní. Pravdou však je, že nejlepší způsob, jak se cítit dobře, je pokusit se rozveselit někoho jiného, ​​případně mu nějakým způsobem pomoci.

Jde o vynikající způsob, jak vytvořit vzrůstající spirálu pozitivity a změnit hodnoty mezi lidmi.

Stačí, když někomu pomůžete, a oba se budete cítit lépe. Člověk, kterému pomůžete, vám to v budoucnu může oplatit, protože lidé inklinují k reciprocitě.

Pozitivní emoce jsou pro další lidi nakažlivé. Nakonec se budou cítit dobře i ostatní. Pomoc, kterou jste dostali, vás může inspirovat k tomu, abyste pomohli dalšímu.

Takhle tato spirála neustále roste a pokračuje dál.

9. Dělejte to, co chcete dělat

O 20 let později budete více zklamáni z věcí, které jste neudělali, než z věcí, které jste udělali. Zbavte se proto všech bariér.

Odejděte z bezpečného přístavu. Chyťte ten správný vítr do plachet. Zkoumejte. Sněte. Objevujte.

Nádherný citát. Víc nemám, co bych k tomu dodal.

Snad jen jednu věc – napište si tento citát na papír a nalepte si ho na lednici nebo koupelnové dveře. Ať vám každý den připomene, co máte dělat se svým životem.

Zdroj: https://mocvedomi.cz/devet-uzasnych-tipu-marka-twaina-pro-stastny-a-uspesny-zivot/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk