Dalibor Kuběna: Zdraví ve vlastních rukou – aspekty léčení

45
Foto: Pixabay.com

Nejsem lékař a nemám zdravotně zaměřené vzdělání. To, co zde uvádím, je myšleno jako inspirace pro ty, kteří hledají cestu, jak se zbavit rozličných zdravotních problému. Uvedené informace pochází z mých osobních zkušeností při léčbě sebe sama, své rodiny a mnoha dalších spoluobčanů nejnovější léčebnou terapií coMra, aplikovanou osobním Delta Laserem, kterou v České Republice prezentuji a distribuuji.

Lidské tělo je nekonečně složitý systém, takový malý vesmír obsahující milióny buněk, malých bytostí, které plní různé funkce, vzájemně komunikují a spolupracují. Toto je vědecký a plně materialistický pohled na věc. Ale nemáme přece jen fyzické tělo. Pokud si přiznáme existenci mysli, tak můžeme říci, že máme rovněž mentální tělo. A pokud přistoupíme na to, že se, tisíce let aplikovaná, akupunktura zabývá energetickými centry a drahami v lidském těle, tak můžeme toto brát jako důkaz existence energetického těla.

Ano, asi tady existují i další úrovně a těla, ale mým cílem není všechny vyjmenovat, ale naznačit jednoduchý a logický závěr. Pokud tedy v biologickém těle jednotlivé části komunikují a spolupracují, tak je více než pravděpodobné, že i na jiných úrovních, ve všech těch dalších tělech, které tvoří lidskou bytost, probíhá komunikace a spolupráce a to samozřejmě platí i mezi jednotlivými těly navzájem. Závěrem tedy je, že všechno souvisí se vším a proto změna na jakékoli úrovni musí zcela logicky ovlivnit i ostatní úrovně a to jak negativně tak i pozitivně.

Když mě přestane bolet hlava, mé myšlenky jsou mnohem jasnější. Když se s něčím dlouho zabývám a trápím, tak mě z toho někdy začne bolet hlava.

K opravdovému uzdravení vede jen jediná cesta, cesta objevení příčiny onemocnění!

Aspekty nemoci:

Je zde mnoho individuálních aspektů, proč se nějaká nemoc u konkrétního člověka, bytosti rozvinula. Uvádím zde jen ty, dle mne, nejdůležitější.

•Geny
•Životní prostředí
•Dieta
•Emoce
•Záměr

Geny

Narodili jsme se svým rodičům a je tedy vysoce pravděpodobné, že naše zdraví bude geneticky kopírovat zdraví našich rodičů a prarodičů. Ale geny nejsou vše-spasitelné a z mého pohledu to nejhorší co můžeme udělat, je si říci: „Mám to v genech a tudíž s tím nemohu nic dělat.“ Vždy, když se setkám s někým kdo obhajuje své zdravotní nebo jiné problémy genetikou, tak se jej zeptám, proč na tom jeho příbuzní nejsou všichni stejně, proč v jeho rodině někdo nemoc má a někdo ne? Geny jednoho rodu v sobě asi informaci o náchylnosti na nějaký zdravotní problém obsahují, ale u někoho se problém projeví a někoho ne. Myslím, že odpověď je někde jinde. Třeba v tom, jak je můj život podobný životu mé babičky, která trpěla stejným zdravotním problémem. A srovnání bych hledal v každém níže uvedeném aspektu nemoci.

Životní prostředí

Někdo se narodil na venkově a někdo ve městě. Někdo vyrůstal vedle továrny a někdo u lesa. Je zcela zřejmé, že životní prostředí má dlouhodobý vliv na zdraví, o tom není potřeba diskutovat, ale každý se může zasadit o změny životního prostředí v jeho okolí. Za životní prostředí považuji rovněž detaily jako, dětství v úplné rodině, vyrůstání s jedním z rodičů apod.

Dieta

Říká se, že jsme takoví, jako to co jíme (pijeme). Toto je opět všeobecně známá pravda a z mého pohledu první krok každého, kdo se rozhodl vyléčit z jakékoli chronické nemoci. Ale vím, že ani tento, na první pohled, jednoduchý krok, není tak jednoduchý jak se zdá. Přiznejme si to, něco nám brání změnit nezdravé stravovací návyky a dokud neonemocníme, tak s tím nic neděláme. Většinou jsme nakonec donuceni své špatné stravovací návyky změnit. Být donucen okolnostmi je sice lepší než žádná změna, ale nemůže zůstat jen u tohoto. Pokud něco děláme proti své vůli, zaděláváme si pravděpodobně na další problém a tomuto se věnuje další aspekt, který uvádím.

Emoce

Někdo vyrůstal v láskyplném prostředí a někdo byl v dětství týrán. To jak se odvíjely první roky našeho života zcela zřejmě ovlivňuje celý náš život a zcela jistě i naše zdraví. Pro dospělého člověka jasné situace mohou dítěti přinést celoživotní trauma jen proto, že mu chybí potřebné zkušenosti a některým věcem prostě nerozumí. Někde tady bychom měli hledat tzv. psychosomatické příčiny onemocnění. Někde v dětství, dospívání, tedy možná ve vzdálené minulosti se něco stalo, co ovlivnilo náš pohled svět a přístup k životu a to se po mnoha letech projevilo jako fyzické onemocnění. Tedy dalším na první pohled jednoduchým způsobem jak něco změnit je vyrovnat se s minulostí. Ale jak mnoho lidí prostě nechce třeba odpustit a ubližuje si tak na emocionální úrovni celý život!

Záměr

Pokud přijmeme existenci reinkarnace, jež sice není oficiálně vědecky prokázána, ale terapie návratu do minulých životů tady existují a fungují a tak pokud jsme se do tohoto života přišli něco naučit, tak je možné, že je i naše nemoc součástí této zkoušky a třeba i život s touto nemocí je zkouška, kterou potřebujeme.

A pak je tady zcela praktický záměr mnoha lidí. Oni vlastně chtějí být nemocní, protože tím například upoutávají pozornost někoho blízkého, zvykli si na závislost na systému, berou invalidní důchod apod.

Toto jsou podle mého hlavní aspekty, které ovlivňují náš zdravotní stav a pokud jsme se rozhodli převzít zodpovědnost za své zdraví, měli bychom se zamyslet a zanalyzovat si svůj život skrze tyto aspekty a hledat příčiny a možné změny. Je jisté, že jedině změna vede k něčemu novému. Za nové považuji zdraví, namísto nemoci.

Změna to je to, co každý nemocný potřebuje. Setkávám se z lidmi, kteří jsou závažně chronicky nemocní, ale jediné co se jim v životě změnilo je, že berou více a více farmaceutických léků. Vnímám to jako, že nemají ani dostatek energie, aby si nutnost něco se svým stavem udělat uvědomovali.

Ze zkušeností, jež jsem za poslední dva roky nabyl mohu prohlásit, že zpětné nabytí zdraví je možné i v případě nemocí, které jsou považovány za nevyléčitelné. Je ale potřeba učinit osobní rozhodnutí se vyléčit a udělat pro své zdraví vše. Pokud se najde tato touha, tak se najde i způsob, prostředky a pomoc, která je potřebná, aby se tato touha naplnila. A když se člověk otevře, tak možná zjistí, že příčina jeho zdravotního problému před ním leží již spousty let v celé své kráse.

Přeji všem pevné zdraví a život plný radosti

Dalibor Kuběna

Více o coMra-Terapii: www.comra.cz

Podílejte se na vytváření Delta sítě a získejte terapeutický Delta Laser za vámi přijatelnou cenu: http://www.comra.cz/…rk/
Těm kteří ještě o coMra-Terapie neslyšeli doporučujeme shlédnutí prezentačních videí: http://www.cestyksobe.cz/…22/

Autor článku: Dalibor Kuběna

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk