Christina Sarich: Jak číst energetické zprávy, kterými nás tělo fascinujícím způsobem informuje o našem zdraví?

668
Foto: Pixabay.com

Naše tělo používá každou bolest, nemoc či pocit nepohodlí jako způsob, kterým nám chce sdělit nějaký hlubší, metafyzický odkaz. Mnozí z nás tyto odkazy ignorují anebo jsme si prostě zvykli na pocit, že nejsme ve zcela nejlepším zdraví.

Zapomínáme tak na to, že pomocí bolesti, nemoci či pocitu nepohodlí se nám naše intuitivní část osobnosti snaží „říct“, co se děje na hlubší úrovni.

Při čtení následujícího článku o jednotlivých bolestech či chorobách zkusme popřemýšlet, co se nám snaží naše tělo prostřednictvím energetických odkazů říct.

Zdraví a tělesné stavy nejsou jen psychosomatické povahy – jsou to energetická znamení, kterým bychom měli věnovat pozornost.

Pojďme se podívat blíže na vysvětlení zdravotních problémů v jednotlivých oblastech těla:

Pleť

Pokud máme opakovaně problémy s pletí, jakými jsou ekzémy, psoriáza nebo jen nadměrně suchou pleť či akné, pravděpodobně to znamená, že na hlubší úrovni nemáme ze sebe dobrý pocit, necítíme se být „ve své kůži“.

Stav naší pleti je odrazem toho, jak se prezentujeme světu. Pokud máme o sobě nedokonalou představu, někdy se to projevuje navenek prostřednictvím nedokonalé či chybné pleti.

Pokud máme pocit, že nikdy nejsme dost dobří, ať už děláme cokoliv, odrazí se to i na kvalitě naší pleti.

Nenechme se však ohromit vnějším obrazem zraněného vnitra. Místo toho se raději soustřeďme na naše silné stránky, a ne na naše nedokonalosti. Zaměřme se na sebelásku.

Hlava

Hlava, hypofýza a epifýza jsou ovládány korunní čakrou, která se nachází na vrchu lebky a těsně pod jejím povrchem.

Pokud často máme bolesti hlavy, nedobře vidíme nebo u nás převažuje jen levá hemisféra (což znamená, že využíváme jen logické myšlení a dělá nám problém spolehnout se i na intuici), může to znamenat, že naše korunní čakra nepřijímá životní energii čchi, kterou potřebuje.

Další příznaky se mohou projevovat jako ztráta kontaktu s našimi duševními silami, bipolární porucha, apatie, Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, dyslexie a mnohé typy závislosti (na omamných a jiných látkách či na konkrétních lidech).

U lidí se zablokovanou korunní čakrou se také běžně vyskytují přesycení informacemi či přecitlivělost z důvodu nadměrné stimulace.

Když se nám začne otevírat korunní čakra a my se stáváme více duchovní, můžeme zažít reakci v podobě svědivé či suché vlasové pokožky.

Pro vyčištění energie korunní čakry nám může posloužit poslech vibrací léčivé hudby ve videu výše.

Srdce

Srdeční čakra ovlivňuje naše vztahy s druhými. Lidé, kteří zažili rozchod, rozvod či smrt milované osoby, si ani neuvědomují, že říkají pravdu, když řeknou: „Měl/a jsem pocit jako by mi šlo puknout srdce, jako bych měl/a umřít.“

Srdce ovládá naši schopnost dávat a přijímat soucit. Pokud je energie srdeční čakry v rovnováze, víme lásku rozdávat, ale ji i snadno přijímat.

Pokud však energie srdeční čakry není v rovnováze – je-li její přebytek nebo nedostatek – můžeme pociťovat ohromení, letargii, smutek, depresi, nedostatek sebekázně, žárlivost, lakomství či nadměrný hněv.

Téměř všechny typy srdečních chorob mají souvislost s problémy v dávání či přijímání lásky.

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak uzdravit a uvést do rovnováhy energii srdce, je častější pobyt v přírodě, kde zelená je dominující barvou. Zelená je zároveň barvou, která má stejnou frekvenci vibrování jako srdce.

Ústa, zuby a dásně

Pokud žijeme „z ruky do úst“ je možné, že trpíme nějakou nemocí dásní nebo jinými dentálními problémy. Vězte však, že tyto problémy po čase pominou.

Tělo vnímá peníze jako určitý druh energie – jako určitý druh jídla či péče – a pokud nebudou odstraněny problémy s naší kořenovou čakrou, je pravděpodobné, že budeme trpět nějakými dentálními problémy.

Uzdravení kořenové čakry vede k volnému vyjádření a naplnění všech našich fyzických potřeb.

Krk

Krk je často přehlížen, no propojení naší křehké nervové soustavy s mozkovým kmenem se nachází uvnitř krku a hrdla. V této části těla je uložen tzv. „plazí mozek“, nejnižší uložená část mozku, o níž se také předpokládá, že je vývojově nejstarší.

Tato část mozku je zodpovědná za většinu procesů podvědomí. Pokud v ní nastane energetická nerovnováha, může se to projevovat bolavým hrdlem, častým kašlem, můžeme mít sklon k mnohomluvnosti až tlachání, nedaří se nám vyjádřit své pravé city či můžeme dokonce začít ztrácet dech.

V této části těla se také nacházejí štítná žláza, příštítná tělíska, průdušnice (trubice, která umožňuje proudění vzduchu do a z plic) a hltan.

Podle starých véd v této části těla sídlí náš „hlas“ a ideály. Krční čakra nebo vishudda může mít přebytek nebo nedostatek energie, což může vést k mnoha tělesným i duševním chorobám.

Pokud tato čakra není v rovnováze, nedokážeme vést upřímnou komunikaci.

Klouby

Pokud trpíme bolestmi či zánětem kloubů, jakým je např. artritida, zřejmě bychom měli popracovat na překonání skrytého hněvu či odporu.

Pro vyléčení bolavých kloubů se musíme naučit být více poddajní.

Naučme se běžet v jednotě se životem. Odpusťme a nechme věci plynout.

Chodidla a nohy

Chodidla a nohy jsou spojovány s hlavní čakrou, kterou nazýváme kořenová čakra. Uvnitř chodidel se však nacházejí také malé čakry, které nám umožňují napojení na energie Země.

Chůze s bosýma chodidly po trávě, tanec a praktikování masáže chodidel udržují energetické kanály otevřené.

Jako příznaky zablokované kořenové čakry můžeme uvést pocit nezúčastněnosti, pocit ztráty spojení se Zemí či fyzickým tělem, křeče v nohách a chodidlech, syndrom neklidných nohou, zhoršené proudění krve v dolních končetinách, oteklá chodidla, podrážděnost atd.

Pro vyléčení kořenové čakry se pokusme ráno vstávat spolu s východem slunce a večer jít spát se západem slunce. Do stravy je vhodné zařadit „kořenové“ potraviny čili zejména kořenovou zeleninu.

Účinné je také chodit na turistiku, abychom se více spojili s přírodou. Dalších 30 způsobů, jak vyléčit kořenovou čakru chodidel najdeme v tomto článku.

Ruce

Ruce spolu se srdeční čakrou nám umožňují získat to, co chceme – doslova natáhnout ruku a vzít si to. Ruce také vyzařují léčivou energii a přijímají energetické informace z vesmíru.

Problémy s rukama mohou poukazovat na to, že pokud necítíme k nějaké osobě náklonnost, nejsme schopni od ní přijímat pozitivní energii.

Pohlavní orgány

První čakra ovlivňuje nejen naši schopnost naplnit si základní potřeby, jakými jsou strava či mít kde bydlet, ale také naši sexuální energii. Pokud máme zablokovanou energii této čakry, může se to projevit v podobě sexuální dysfunkce, neplodnosti atd.

Je možné vyléčit tento problém tak, že se více zaměříme na sjednocení se se Zemí. Měli bychom se usilovat napojit na mateřskou energii, kterou Carl Jung nazval archetypem dospělé ženy.

Archetyp dospělé ženy je v každém z nás bez ohledu na pohlaví, tak i archetyp dospělého muže, či archetypy anima a animus.

Tyto dva funkční celky v nás představují symetrický doplněk naší osobnosti opačného pohlaví a zároveň i vzor opačného pohlaví.

Pokud jsme ztratili spojení se Zemí, naše ženská energie nemá možnost se projevit.

Pro vyléčení této energie bychom měli trávit více času v přírodě a dotýkat se země, rostlin a vody nahými chodidly i celým nahým tělem.

Závěr

Možná pozorujeme i jiné projevy bolesti, kterými se tělo pokouší upoutat naši pozornost.

Popřemýšlejme, jestli se nás tak nesnaží podpořit ve snaze vyléčit naše hlubší pocity.

Autorkou článku je Christina Sarich, 16. května 2017
Zpracovala: https://mocvedomi.cz

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk