Česnek jako silné přírodní antibiotikum

226
Foto: Pixabay.com

Škrábe vás v krku? Nemůžete se zbavit posledních zbytků nachlazení? Chodíte „na malou“ víc, než je zdrávo? Zkuste pro jednou nechat lékárnu bez povšimnutí a zamiřte raději do obchodu se zeleninou. Pro česnek. Ten náš, český…

Naši předkové s oblibou využívali sílu bylin a léčivých rostlin. A věděli proč. Aby se udržely v přírodě, musí v nich být život. Život a síla. Ta se ukrývá v blahodárných silicích, vitamínech a minerálech. A nutno podotknout, že česnek, známý pro své posilující účinky již v dobách starého Řecka a Říma, je jimi doslova nabitý. Kdysi jej lékaři dokonce používali jako desinfekci.

Doba pokročila, změnila se, ale česnek si své superlativy zachovává v plné síle dál. Tato trvalá rostlinka pochází ze střední Asie a obsahuje takové zázraky, jako jsou vázané silice, vitamíny A (v česnekových listech), B1, B2 a C. Jeho součástí je množství minerálních látek, flavonoidy, selen, jód, látky fungující na principu inzulinu a další.

Česnek má obrovské využití a následující účinky na lidský organismus:

přirozeně desinfikuje
působí proti zánětu kdekoliv v těle
poradí si s mykózami a některými nechtěnými parazity
nesporné jsou také jeho antioxidační účinky
v neposlední řadě celkově posiluje organismus

„Vyštípejte“ problémy!

Detoxikujete? Výborný nápad, vždyť právě nadcházející jarní sezona je pro celkovou očistu organismu ideální! Detoxikace pomůže odvést z těla škodliviny a toxiny, které se v něm den co den hromadí. Nejlepší volbou je cílená a řízená detoxikace, která přesně určí ložisko problému a podívá se mu opravdu až na samý kořen. Česnek vás na vaší cestě za vitalitou a kvalitnějším životem může provázet. S ním nešlápnete vedle!

Pokud česnek dobře trávíte (zejména v syrovém stavu některým lidem dělá potíže, škádlí žlučník a rozpaluje žáhu), sáhněte po něm, kdykoli:

budete chtít posílit imunitu a chránit se proti virům, bakteriím a plísním
bojujete s nachlazením, zahleněním, astmatem a celkovou schváceností
cítíte, že se vám v krku usadila infekce
máte potíže s vysokým, nebo naopak nízkým krevním tlakem (jako podpůrný prostředek k léčbě funguje skvěle!)
chcete vyrovnat hladinu cholesterolu – dobrého, i špatného
toužíte navrátit harmonii svému trávicímu traktu a dostat pod kontrolu krevní cukr

Česnek je úžasné přírodní antibiotikum s jednou obrovskou výhodou – ať už ho užíváme jednou za čas nebo pravidelně jako prevenci, nevytvoříme si rezistenci!

Česnek konzumujte ideálně v syrovém stavu (nastrouhaný či prolisovaný do pomazánek, polévek, dipů. Pamatujte, že vařením ztrácí velkou část svých prospěšných látek.

TIP na závěr:

Rozmačkaný česnek zabalený do gázy se osvědčil v boji s bradavicemi a hmyzím štípnutím. Naše babičky s oblibou vkládali zabalený rozpůlený stroužek česneku do bolavého ucha. A věděli jste, že česnek udržuje v kondici potenci? Co víc k tomu dodat. Vyzkoušejte a uvidíte sami!

Zdroj: www.ceff.info
Více informací na: https://www.celostnimedicina.cz/cesnek-jako-silne-prirodni-antibiotikum.htm#ixzz4cSBxYn3x

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk