Masáže a doporučení
Než přijdete na masáž, dovolte mi krátce, abych Vám dal několik doporučení, jež Vám mohou pomoci k tomu, aby byl výsledek manuální terapie pro Vás nejen příjemný, ale především ozdravný na těle i na duši.

Co je třeba vědět před masáží
Aby byl efekt masáží pro Vás co nejúčinnější, je třeba vědět, že je nutné masáže pravidelně opakovat. Ne proto, abyste dali vydělat masérovi, ale proto, aby měly kýžený efekt. Při každé terapii – i manuální, je totiž zapotřebí trpělivosti, neboť nejde o léčbu chemickými léky, které okamžitě tlumí (avšak neléčí) bolest, nýbrž o techniky, jež vycházejí ze znalostí našich předků a dokáží při správném načasování nejen psychické a fyzické problémy tlumit, ale především trvale odstranit.
Opakování masáží se doporučuje na začátku 2x měsíčně a poté pravidelně každý měsíc, aby byl člověk v dobré zdravotní kondici.
Masáž bude účinná, pokud na ni přijdete čistě umytí, aby mohly používané oleje a v nich obsažené léčivé silice co nejlépe pronikat kůží.
Nedoporučuje se minimálně 1 hodinu před masáží jíst a rozhodně před manuální terapií nepít alkohol nebo užívat omamné látky. Pokud užíváte léky, upozorněte mne, prosím, na ně ještě před zahájením masáže. Ve všech těchto uvedených případech si ušetříte případné zdravotní komplikace a Vašemu masérovi nepříjemnosti s tím spojené.
Rozhodně se nedoporučuje chodit na masáž s rýmou či nachlazením, nebo pokud trpíte nějakým zánětlivým onemocněním. Je to proto, že při masáži dochází k silnému prokrvení všech orgánů v těle, a nemoc, která je v počátku, se tím může značně urychlit a mohou se současně umocnit její účinky. Dodržováním tohoto pravidla chráníte především sebe.

Jak se chovat po masáži
Dodržujte pitný režim a pijte denně minimálně 2 až 3 litry čisté neperlivé vody (nikoli slazených limonád, kávy nebo čaje). Pomůže Vám to při masáži, kdy dochází k aktivaci lymfatického systému a současně také ke zvýšenému uvolnění toxinů v organismu. Právě dodržování pitného režimu Vám pomůže k tomu, aby po masáži docházelo ke správnému vyplavování toxinů z těla a současně i k žádoucímu vyčištění Vašeho organismu.
Nedovolte, aby došlo k prochladnutí Vašeho těla a zejména uvolněných svalů po masáži, protože by to mohlo způsobit jejich stáhnutí a vznik svalových spazmů. V důsledku by to mohlo účinek masáže nejen výrazně snížit, ale mohli byste si přivodit zhoršení stavu vaší svalové hmoty.
Nevystavujte svůj organismus 24 hodin po masáži zvýšené fyzické námaze. Opět to může zapříčinit vznik svalových spazmů, snížení účinků masáže a v konečném důsledku zhoršení Vašeho zdravotního stavu. Počítejte s tím, že můžete být po masáži den i dva lehce unavení, proto spíše odpočívejte a doplňujte tělu pravidelně tekutiny.

Víte, jaké jsou účinky masáže?
– Detoxikuje organismus – podporuje vylučování toxinů a odpadních látek z těla, a posiluje celkově imunitu.
– Povzbuzuje trávení a krevní oběh, který přináší buňkám v tkáních potřebné živiny.
– Regeneruje a posiluje tkáně, svaly a klouby a celkově zlepšuje fyziologické funkce orgánů v organismu.
– Zlepšuje pohyblivost a snižuje svalové napětí, podporuje regeneraci po zlomeninách kostí, snižuje záněty kloubů tím, že zvyšuje krevní oběh v kloubech a dodává jim výživu.
– Rozpohybuje lymfatický systém, zvyšuje hybnost kloubů, upravuje tonus svalů, čistí a vyživuje kůži (zvláčňuje ji).
– Aktivuje látkovou výměnu, podporuje vstřebávání otoků a odbourávání tuku (snižuje tukové zásoby).
– Podporuje návrat žilní krve směrem k srdci, prokrvuje masírované oblasti, celkově zvyšuje oběh krve a počet červených krvinek.
– Stimuluje působení nervové soustavy a zmenšuje deprese, neboť posiluje a zklidňuje centrální nervový systém a odstraňuje bolesti hlavy.
– Podporuje dýchací systém, peristaltiku střev a spánek, posiluje zrak.
– Zlepšuje vylučování ledvinami.
– Při masáži hlavy působí proti padání vlasů.

Kdy masáž rozhodně nedoporučuji (kontraindikace)
V případě zánětlivých, infekčních, horečnatých a onkologických onemocnění. Masáží se totiž infekce (nejen rýma, nachlazení, chřipka, angína, ale např. i žloutenky typu A, B, C) v těle rychle rozšíří, nemoc má rychlejší nástup a její projevy jsou mnohem razantnější než obvykle. V případě onkologického nálezu a jeho vyléčení vyžaduji lékařskou zprávu a potvrzení od lékaře, že je možné takového klienta masírovat. Stejně tak v případě pooperačního stavu lymfatického systému, kdy vyžaduji zprávu od lékaře, která místa je možné masírovat a která už nikoli (tzv. lokální kontraindikace).
Ve stavu vyčerpanosti, intoxikace a po těžkém jídle. Je důležité se před masáží dobře vyspat (alespoň jedna klidná noc). V den masáže nesmí být člověk vyčerpaný z těžké fyzické práce nebo extrémně náročného sportu. Dále nesmí být pod vlivem alkoholu, léků a omamných látek. Rozhodně nedoporučuji před masáží konzumovat těžko jídlo. Je třeba stravu 2 až 3 hodiny před masáží úplně vynechat.
V těhotenství dochází během masáže k uvolnění toxinů v těle, ty pak přechází do krve a do plodu. Hrozí tedy buď předčasný porod nebo potrat!
V případě vážnějších onemocnění vyžadujících klid na lůžku. Mezi taková onemocnění se řadí například osteoporóza (řídnutí kostní tkáně), hemofilie (porucha srážlivosti krve), leukemie (nádorové onemocnění vycházející z krvetvorné tkáně a z lymfatických uzlin), aterosklerotický stav, kdy hrozí krevní sraženina (trombus) nebo infarkt myokardu. Dále v případech poranění a onemocnění dutiny břišní, jež jsou spojeny se záněty, jako je zánět slepého střeva, žlučníku nebo žaludeční vředy. Rozhodně také nedoporučuji masáže v případě akutní psychózy (paranoidní schizofrenie a další disociativní poruchy osobnosti).
Poškození svalu nebo kosterního systému jsou natolik závažná, že neumožňují jakýkoliv druh masáže.
Pergamenová kůže se nejčastěji vyskytuje u starších klientů a vyznačuje se nápadně světlou, nezdravou barvou. S ohledem na to, že je příliš tenká, hrozí v případě masáže její poranění, v krajním případě i protržení.

Kdy masáž nedoporučuji, ale… (částečné kontraindikace)
V případě alergie na silice a masážní oleje. Je však možné si vybrat z vícero druhů olejů a silic (k dispozici je vždy asi 5 až 6 druhů) a vyzkoušet ty, na které nebude klient alergický.
Chronická onemocnění. Patří mezi ně například kolísavý a nízký krevní tlak, cukrovka nebo epilepsie. V těchto případech Vás poprosím předem o upozornění na tyto zdravotní obtíže, abych tomu mohl přizpůsobit masáž. Pokud se cukrovka projeví na pacientovi zčernáním nohou, budu od Vás požadovat potvrzení od lékaře, že je masáž v tomto stavu možná. Zvláště Vás, prosím, o upozornění v případě, že trpíte epileptickými záchvaty, aby nedošlo masáží k přestimulování nervové soustavy. Také v tomto případě je třeba masáž takovému zdravotnímu handicapu přizpůsobit.
Křečové žíly postihují nejčastěji dolní končetiny žen. Jejich příčinou bývá zpravidla nedostatek pohybu a příjmu vlákniny, obezita, kouření, nevhodná obuv nebo překládání si nohy přes nohu. Rozlišujeme hluboké žíly uvnitř těla, povrchové a tzv. metličkové. Hluboké žíly se projevují otoky, únavou a tíhou nohou anebo častými záněty – tzv. tromboflebitidou. U všech typů křečových žil jde o místa, která se nemasírují. Není to však důvod k celkové kontraindikaci a masáž ostatních částí těla je bez obav možná.

Místa, která na těle nemasíruji
Vady na kůži, jako jsou velká tmavá znaménka, nebo která vystupují nad povrch pokožky, nejsou vhodné k masáži. Stejně tak bradavice, veškerá kožní onemocnění – ekzémy, plísně, vřídky, bércové vředy; nebo tukové cysty či různá poranění – bodnosečné rány (hojící se i krvácející), kousnutí, uštknutí a popálení (též opařeniny nebo poleptané plochy). Dále místa zanícených kloubů (akutní revmatismus, dekompenzované artrózy či akutní ataka dny) anebo již zmíněné křečové žíly vyjma tzv. metliček, kterým masáž neuškodí.
Výstupky kostí rovněž nemasíruji. Patří mezi ně trnové výběžky obratlů, hřebeny lopatek, loketní kost, hřeben kosti kyčelní, velký chocholík, čéška, holenní kost a kotníky.
Břicho pouze v případech akutního onemocnění žlučníku, nebo když si klient stěžuje na bolesti spojené se zvětšenou slezinou či játry. Dále během menstruace, těhotenství a v šestinedělí, anebo také při úporné zácpě či naopak při průjmech.
Intimní zóny, jako jsou pohlavní orgány, prsní bradavky a celé prsy u žen.

Druhy poskytovaných masáží a služeb
– Klasická (rekondiční) masáž (spojeno s diagnostikou)
– Reflexní masáž
– Relaxační masáž
– Sportovní masáž
– Medová masáž (prosím nahlásit zájem o ni předem, děkuji)
– Manuální lymfodrenáž
– Protistresová a protimigrénová masáž
– Baňkování (spojeno s diagnostikou pomocí orientální techniky)
Ceník
– Uvolňující masáž zad, šíje, ramen a obličeje (včetně baňkování) – 60 minut – 390 Kč
– Uvolňující masáž zad, šíje, ramen a obličeje (včetně baňkování) – 90 minut – 490 Kč
– Uvolňující (protistresová) masáž šíje, ramen a obličeje – 30 minut – 290 Kč
– Uvolňující (protistresová) masáž šíje, ramen a obličeje – 60 minut – 390 Kč
– Uvolňující masáž nohou (zepředu i zezadu) – 30 minut – 290 Kč
– Uvolňující masáž rukou – 30 minut – 290 Kč
– Uvolňující masáž břicha – 20 minut – 150 Kč
– Uvolňující masáž hrudníku – 20 minut – 150 Kč
– Manuální lymfodrenáž nohou – 60 minut – 390 Kč
– Manuální celotělová lymfodrenáž – 90 minut – 590 Kč
– Uvolňující celotělová masáž (včetně baňkování) – 90 minut – 490 Kč
– Uvolňující celotělová masáž (včetně baňkování) – 120 minut – 590 Kč
V případě zájmu poskytuji výše uvedené služby také v pražském Centru Avasa na adrese Praha 8 – Karlín (Florenc) naproti Divadlu Karlín a v dosahu autobusového nádraží Florenc i stanice metra. Podmínkou je objednání minimálně pěti klientů najednou v jeden den na telefonním čísle 604 300 189 (ozve se Vám Mgr. Blanka Demčáková). Je také třeba počítat s tím, že jsou ceny v tomto případě navýšeny o nájemné uvedených prostor.

Akce a nabídky pro věrné klienty
Udělejte si na svoje tělo, zdravou fyzickou i psychickou kondici čas. Mnohdy jej odbýváme na úkor jiných zbytečností a věnujeme se mu až tehdy, kdy se projeví nějakým zdravotním neduhem či vážnější nemocí. Pravidelné masáže jsou ideálním preventivním prostředkem k cestě za zdravím a nevyžadují od nás žádného většího úsilí. Naopak jsou příjemným odreagováním v každodenním shonu uprostřed útulného prostředí, v němž zklidníte svoji mysl při tónech uklidňující relaxační hudby.
Na ty, kteří to myslí se svým zdravím vážně, jsem pamatoval zvýhodněnými cenami. V případě zájmu je pro ně připravena permanentka, která je opravňuje po deseti hodinách masáží získat další hodinu zdarma. Permanentku ode mne dostanete na požádání a její platnost činí 12 kalendářních měsíců ode dne jejího vystavení.
Dárkové poukazy
Mnozí z Vás chcete obdarovat svoje blízké nebo známé nějakým mimořádným zážitkem anebo jim dopřát odreagování a relaxaci. Ideální příležitostí k tomu jsou právě masáže. Stačí tedy jen požádat a vystavím Vám dárkový poukaz podle Vašich představ. Platnost každého dárkového poukazu činí 6 měsíců ode dne vystavení a v případě, že nebude v daném termínu vyčerpán, propadá a nelze uplatňovat vrácení peněz. Každá nevyčerpaná částka (v případě permanentky i dárkového poukazu) tak bohužel propadá poskytovali masérských služeb.
Dárkové poukazy lze sjednat i pro pracovní kolektivy. Při objednání 10 a více dárkových poukazů lze uplatnit desetiprocentní slevu. Také v tomto případě platí, že platnost poukazů trvá 6 měsíců ode dne vystavení a pokud nebudou ve stanovené lhůtě vyčerpány, jejich platnost končí a nelze požadovat vrácení peněz.

Provozní doba a kde nás najdete
Adresa: 537 01 Chrudim, Čáslavská 366 (v blízkosti autobusového a vlakového nádraží)
Provozní doba: Pondělí – Pátek (podle telefonických objednávek)
Sobota, neděle, svátky (zavřeno anebo po telefonické dohodě)
Volejte na telefonní číslo: 776 644 721
Pište na e-mail: roman.zahradka@seznam.cz
Najdete mě i na facebookovém profilu pod mým jménem. Budu se těšit na Vaši návštěvu.
Důležité upozornění na závěr
Objednané termíny jsou závazné. Jejich zrušení nebo změna jsou možné nejpozději jeden pracovní den (24 hodin) před sjednaným datem a hodinou. Při pozdní omluvě nebo při neomluvené absenci (neplatí to pro případy onemocnění či zdravotních důvodů potvrzených lékařem) se klient poskytovali masérských služeb zavazuje, že způsobenou ztrátu uhradí jednorázovým kompenzačním poplatkem ve výši 50 procent z ceny objednané masáže. Pokud se klient nedostavuje opakovaně na smluvené termíny nebo nerespektuje provozní podmínky určené poskytovatelem masérských služeb, může to být důvod k tomu, že jej poskytovatel masérských služeb odmítne příště objednat.

Poradna Ve hvězdách
Součástí masážního studia je i poradna, která poskytuje na vyžádání služby v oblasti grafologie, astrologie, zdravotního poradenství a diagnostiky, výkladu karet a osobního poradenství. Ve všech případech jde o certifikované poradce spolupracující dlouhodobě s časopisem Ve hvězdách. Je možné si u nich vyžádat individuálně zprávu s diagnózou nebo osobní setkání v poradně (podmínkou je účast alespoň deseti zájemců najednou). Osobní setkání je možné zakončit též přednáškou.