Anthea Réa: Alchymie nových vztahů

679
Foto: z archivu Anthea Réa

Vztahy jsou zvláštní alchymie. Když si člověk myslí, že „už něco má za sebou“, vstoupí mu do života přesně to, co mu tuto domněnku vyvrátí. V dnešní době se hodně mluví o tom, že ve vztazích by měla být hlavně lehkost a radost.

Hlavně už žádná tíha a náročné zkoušky. Ale opravdu tomu tak je? Co když záleží na tom, o jakém typu lehkosti, a o jakém typu tíhy se bavíme?

Zažila jsem vztahy, které byly karmické: tíživé, hutné, (sebe)destruktivní. V začátcích to bylo i fyzické násilí. Pak tyrany vystřídali energetičtí upíři a manipulátoři.

Pak konečně nastoupily vztahy, které byly léčivé. Plynuly na vlně harmonie, souznění, humoru a lehkosti. Ale chyběla tam skutečná hloubka a touha poznávat veškerá zákoutí našich duší.

Zpětně vidím, že to byla lehkost, která plula po povrchu. Harmonie, která pramenila z udržování své pohodlné zóny bezpečí a svobody, spíše než z prolnutí našich osobních prostorů, a zároveň zachování své autonomie.

A teď jsme já a Reon Milan Surgos ve vztahu, který je úplně jiný. Je nezařaditelný. Nedá se nijak definovat. Vše je jinak.

Žádná láska na první pohled. Pozvolné vlny přitažlivosti, jdoucí mimo běžnou rovnici sexuální chemie. Přitažlivost, která pramení ze samotného prazákladu spojení muže a ženy: z hlubokého pocitu bezpečí a důvěry. Z lásky, která je jako stabilní půda pod nohama, spíše než jako vzruchy vln emocí na hladině.

Pouto duší, které pojí společné poslání a láska k vyšším ideálům.

A přesto (nebo možná právě proto) na nás vyskakují zkoušky, osvětlující skrytou nedůvěru, pochybnosti a zklamání.

Od začátku je náš vztah postaven na půdě nejistoty. Je vystaven okolnostem, které jsou pro vztah velmi zátěžové. Například, ani jednou jsme ještě nebyli spolu sami déle než dvě hodiny, protože od té doby, co je korona, nemám hlídání pro syna.

BEZ VELKÉ ODVAHY A SÍLY LÁSKY BY SE TAKOVÝ VZTAH ROZPADL JAK DOMEČEK Z KARET UŽ BĚHEM PRVNÍCH PÁR TÝDNŮ. NĚKTERÉ SITUACE NASVĚDČOVALY TOMU, ŽE TOHLE UŽ JE KONEC. A PŘESTO SE POKAŽDÉ UKÁZALO, ŽE ŠLO POUZE O PŘETNUTÍ STARÝCH POUT A PŘEROD DO VĚTŠÍ LEHKOSTI.

DO TÉ LEHKOSTI A HARMONIE, KTERÁ UŽ NEKLOUŽE PO POVRCHU DĚTSKÝCH IDEÁLŮ, SNAŽÍCÍCH SE VYHNOUT KONFRONTACÍM. ALE TÉ LEHKOSTI, KTERÁ PŘIJDE JAKO DAR ZA TO, ŽE MUŽ A ŽENA JSOU OCHOTNI PONOŘIT SE DO HLUBIN NEKOMPROMISNÍ PRAVDY A VYKŘESAT Z NÍ NOVÉ POZNÁNÍ.

Za těch pár měsíců, co jsme spolu, jsme zažili bouřlivé situace, stejně jako vlny hlubokého souznění a naprosté přirozenosti ve vzájemném spolubytí.

Na první pohled by se mohlo zdát, že je to zase po dlouhé době karmický vztah. Tak jak tedy poznat ten rozdíl mezi vztahem, který je karmický, a vztahem, který je „nový“?

V tom prvním duše přímo křičí: „Tak už odejdi!“ To je ta zkušenost, pro kterou si duše přišla: umět odejít ze vztahu, který jí jen bere sílu a nikam nevede. Karmický vztah je jako vězeňská koule na noze: je neskutečně zatěžující a omezuje svobodu bytí.

Člověk chce odejít, ale „něco“ ho stále nutí zůstat. Partneři jsou energeticky propojeni černým vláknem závislosti a destrukce, a jejich úkolem je pouto přestřihnout a dát si svobodu.

Ve druhém typu vztahu se duše cítí stále svobodně, i když prochází těžkými zkušenostmi. Když je nejhůř, něco jí stále říká: „Zůstaň! Vydrž! Ještě jste neprošli tím, co vás čeká!“

Transformační vztah je spíš jako činka, na kterou vám naložili o další kilo zátěže navíc: není to destruktivní, ale posilující tíha. Taková, která pomáhá duši růst skrze sílu vůle a důvěry. Člověk se cítí být naprosto svobodný odejít ve chvíli, když ucítí, že je již naplněno.

To „něco“, co partnery stále drží pohromadě, není černé vlákno, ale světelné vlákno jejich Vyšších Já, které chtějí obrousit diamanty jejich duší.

A co je na těch zátěžových zkušenostech nejvíc fascinující? Že každá taková zkušenost prohloubí sílu vzájemného spojení, lásky a důvěry.

To, co by v karmickém vztahu znamenalo definitivní konec a nutnost se odstřihnout, v transformačním vztahu přináší znovuzrození do svého pravdivějšího, celistvějšího, skutečného Já.

Zdá se, že to, co je skutečné a hluboké, nelze žít jen v jedné polaritě. Vše musí mít dvě strany jedné mince. Takový vztah je jako Předpeklí Ráje. Přináší lásku k Temnotě, lásku ke Světlu, lásku ke všemu, co život přináší. Bez výjimky, bez cenzury, v nahotě duší, v naprostém odevzdání proudu Existence.

V důvěře v rozmanitost novodobých vztahů, Anthea Réa a Reon

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk