Aneta Končulová: Pět kroků jak žít život podle svých představ

185
Foto: Pixabay.com

„No to je úžasné, že si to můžete dovolit,” říkají nám známí, když se dozví, že jsme celá rodina strávili v zimě dva měsíce v Thajsku. A já říkám ano, zásadní je si to doopravdy DOVOLIT. Nemáme na účtě milióny, jsme úplně normální rodina, ale něco děláme jinak. Povím vám, co.

1. Mám sen

Přiznám se, že tento životní styl byl mým snem již dávno. Ještě jsem ani neměla partnera a už jsem si přála, aby pro mého budoucího muže a otce mých dětí byla rodina a čas strávený s ní důležitý. Přála jsem si, abychom byli svobodní, mohli být často spolu a cestovat.

Mám dojem, že mnozí z nás v určitou dobu snít přestanou. Jsou rádi, že zvládají starosti běžného dne, natož pak něco navíc. Pro mě byl čas snění vždy důležitý. Dopřávám si pravidelně čas pro sebe, kdy s využítím různých pomocných technik, hledám, co si přeju, po čem volá mé srdce a duše. Toto zastavení je naprosto klíčové. Když nevíme, co chceme, těžko tam dojdeme. Navíc je důležité být konkrétní ve formulaci svých snů a přání.

2. Je to můj sen

Jsou vaše sny záležitostí srdce? A čí to srdce je? Vaše nebo vašich rodičů, přátel či společnosti? Mnohdy žijeme životy dle představ našeho okolí nebo toho, co se běžně dělá. Automaticky přejímáme vžité názory a vzorce chování, aniž bychom si uvědomili, zda je toto opravdu naše cesta.

Např. můžete mít zahradu od architekta, s dokonalým trávníkem bez plevele jako všichni sousedé, ale vy přitom toužíte po trávě jako tehdá u babičky. Zahradě s jablečným sadem, kde si můžete jít ke plotu nasbírat kopřivy, v trávě najdete jitrocel na sirup proti kašli a krásně vám na ní kvetou sedmikrásky.

Nalezněte způsob, jak si potvrdit, zda jsou vaše sny opravdu vaše a zda to s nimi myslíte doopravdy. Důležité je, aby to, co naplánuje hlava, vyšlo z vašeho srdce nebo z vašeho instinktu. Tato 3 životní centra musí být integrovaná.

Dám vám příklad výběru partnera – možná vaše mysl říká, to by byla dobrá partie! Má svůj dům, má úspěšnou kariéru. Vaše srdce si ale zamiluje někoho jiného a křičí: “Ach, to je on! Toho miluji, cítím k němu nádherné spojení.” V tom se ale ozve váš instinkt, který vás táhne k někomu třetímu: “Ano, tam je ta vášeň, silně nás to přitahuje, to je on!” V ideálním případě najdeme partnera, kde mysl, srdce i instinkt ve vzájemné harmonii blaženě vrní spokojeností.

3. Aktivuji své vnitřní zdroje

Mé vnitřní přesvědčení je, že každý z nás si může plnit jakékoliv sny. Je třeba jen aktivovat naše vnitřní zdroje. Máme v sobě vše nezbytné pro dosažení našich cílů. Veškerý potenciál již v nás je.

Mě osobně pomohlo, když jsem mohla na vlastní kůži vše důkladně procítit. Vaše tělo a pocity jsou kouzelné ingredience, které vám pomohou na cestě.

Představte si, že váš sen procítíte tak silně, že máte pocit, že už je vše realitou. Vnímáte všechny související okolnosti na vlastní kůži, cítíte, jak vám je příjemně, jak velká úleva to je pro celý váš organismus, když budete následovat svůj sen. Tento prožitek se vám zapíše do těla a bude vaší motivací po cestě.

Myslím, že přešně tuto oblast vnitřní aktivace nejčastěji podceňujeme a může být příčinou našeho neúspěchu. Je to velký nevyužitý potenciál, neprocítit sny v hloubce svého těla.

Jedna z cest, jak si tento prožitek můžete dopřát, je zúčastnit se prohlubujícího semináře Biodanzy, nebo vyzkoušet některou z večerních lekcí.

4. Naplánuji

A když již máte sen, který vychází z integrace vašich 3 životních center a zároveň jste ho naplno prožili a cítíte nesmírnou touhu se za ním vydat, je čas plánovat!

Rozmyslete si, co bude váš první krok. Co budete dělat pravidelně? Co přestanete dělat? Kdo vám bude oporou na cestě? Vizualizujte si vaše kroky k úspěchu a oslavujte drobná vítězství.

My jsme toužili po svobodném způsobu života, nechtěli jsme být svázáni v zaměstnání, a tak jsme začali podnikat. Nechtěli jsme být otroky hypotéky, a proto bydlíme ve starším domku na vesnici. Ano, musíme dojíždět na vlak, když jednou za čas potřebujeme do Prahy za prací, ale byla to součást našeho plánu k vysněným dvěma měsícům v Thajsku.

5. Vytrvám

A v neposlední řadě je důležité vytrvat! Když si šetříte na vysněnou dovolenou, ale máte chuť utrácet za zbytečnosti. Když začínáte podnikat a ze začátku se vám moc nedaří. Když chcete zhubnout a bolí vás celé tělo od cvičení…

V tu chvíli je dobré se opět spojit s vašim snem, s vaší motivací, s tím místem v těle, které si vaše počáteční snění pamatuje. Běžte a oživte svůj sen. Znovu si vizualizujte, jaké to bude, až uspějete!

Požádejte o pomoc blízkého člověka, ale nevzdávejte to! Podívejte se, co vše jste již dokázali. Pochvalte se, odměňte se a pak jděte dál, navzdory náladě nebo strachu.

Tak hurá do toho! Mějte sny, opravdové sny, aktivujte vnitřní zdroje, plánujte a vytrvejte!

Přeju vám velkou dávku odvahy a štěstí!

Autor: Aneta Končulová
Zdroj: http://biodanza.cz/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk