Aneta Končulová: Jak ke mně znovu přišla Láska

407
Foto: Pixabay.com

Zavřel za sebou dveře a odešel. Propukla jsem v pláč a sesunula se k zemi. Je konec. Nechápala jsem! Vždyť to měl být otec mých dětí, nebo ne? Co jsem udělala špatně? Proč se to stalo? Byla jsem zoufalá a neštastná, vždyť jsem ho tak milovala!

Uplynuly čtyři roky ve znamení hledání lásky.

Byla jsem v Indii, cestovala, poznávala sama sebe a stále tvrdila, že jsem připravená na nový vztah. A On stále nepřicházel.

Do cesty mi neustále chodili muži, s kterými nešlo hlubší vztah navázat. Většinou muži ze zahraničí nebo zadaní. Podvědomí asi tušilo, že takto to je “bezpečnější”. Tady se znovu nespálím, protože ani nic nezačne.

I když jsem potkala svého současného manžela, byla jsem přesvědčená, že spolu nebudeme. Asi 4 krát jsem se s ním během jednoho půlroku rozešla. Ten by vám mohl vyprávět 🙂

Ale přišel zlom!

Vlastně dva zlomy. Jedním byl seminář mé učitelky Mahasatvaa Ma Ananda Sarity s názvem Posvátná sexualita. Sarita učí, že v našem životě procházíme důležitými sedmiletými obdobími, kdy se formují naše vztahy. Ve věku 0-7 let si vytváříme vztah sami k sobě. Ve věku 7-14 dochází k navazování vazeb s osobami stejného pohlaví. Období 14-21 je charekteristické pro prozkoumávání vztahů s opačným pohlavím a fáze 21-28 je o prohlubování intimity s jedním partnerem. Následuje období Posvátné sexuality a objevování tantry ve věku 28-35 let.

Pokud v některém z těchto období něco neproběhlo, tak jak mělo a došlo k nějakým zraněním a traumatům, neseme si to s sebou a může se stát, že si tuto fázi musíme odžít někdy později. Např. kdo neprošel fází objevování druhého pohlaví, protože byl již od 13 let s jedním partnerem, kterého si nakonec i vzal, může v manželství později pociťovat silnou touhu tuto nenaplněnou potřebu prozkoumávání realizovat. A tak dochází k nevěře nebo k fénoménu tvz. “otevřeného vztahu”.

Já tehdy na semináři zvědomila a vyléčila své zranění v oblasti intimity. Myslela jsem, že jsem na další vztah připravená, ale ve skutečnosti tomu nebylo. Potřebovala jsem ještě vybrečet hodně slz, abych mohla muži říct doopravdy ANO. A povedlo se, do půl roku už jsme spolu bydleli. Konečně jsem “HO” uviděla. Byl vedle mě již delší dobu, jen já jsem ho nechtěla a možná ani neuměla opravdu vidět.

A co byl ten druhý zlom? Prožitkové lekce Biodanzy.

Hledala jsem lásku venku u druhých lidí, ale ona nejprve přišla zevnitř.

Vzpomínám na jedno cvičení, které se jmenuje Otevírání srdce. To cvičení jsme dělali ve dvojicích, hrála Katie Melua a my byli vyzváni, abychom pomalu položili ruce na srdce a pak je otevírali. Tak jak ucítíme impuls z hudby. Druhý z dvojice stál za zády a dělal oporu. Okamžitě se mi po tvářích začaly koulet slzy jako hrachy. Probrečela jsem celou písničku, a pak i tu další. Nemohla jsem přestat, dostala jsem příležitost a mé tělo toho chtělo náležitě využít. Nastal čas se lásce znovu otevřít.

Přišla nezvaně a nečekaně. Při jiném cvičení, při jiné lekci Biodanzy. Najednou jsem zase milovala, ale co to? Nebyl tam nikdo konkrétní, ke komu bych tu lásku směřovala. Až na mě! Mé srdce začalo cítit lásku jen tak bezdůvodně. Milovala jsem sebe, své tělo, svůj tanec, lidi kolem, život jaký je, zpívající ptáky, zelenou trávu, svítící slunce. Asi mi něco píchli do žíly! Bránila se analyzující mysl, ale nebylo mi pomoci, ten pocit tam zkrátka byl. Byla jsem znovu zamilovaná! Zamilovaná do sebe a do života.

Dnes sedím na gauči v našem domečku, můj muž Peter nahoře uspává synka Tobíka a já připravuji sérii lekcí Biodanzy s názvem Láska. Mám totiž chuť se podělit o dary, které jsem dostala díky Biodanze já. Ne, manžela vám nepůjčím, ale můžete vyzkoušet, jaké to je, když otevřete své tělo lásce. Mysl to nenaplánuje ani nevymyslí, ale tělo ví a zná a snadno si rozpomene.

A když něco opravdu prožijete na vlastní kůži takto hluboko, stává se to vaši realitou.

Jen si představte, co (nebo kdo?! 🙂 vás pak asi čeká hnedle za rohem!

Aneta Končulová

Mou vášní je odemykání lidského potenciálu s pomocí systému Biodanza© Můj příběh si přečtěte zde >> Biodanza© je celostní systém lidské integrace. Propojuje hudbu, pohyb, emoce a skupinovou dynamiku v účinný mix, který rozvíjí náš potenciál a vnáší do života více radosti a lásky.

http://biodanza.cz/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk