8 důvodů, proč nám vesmír posílá do života lidi

344
Zleva Roman Zahrádka a Jan Michna při setkání v Ostravě na festivalu Zdraví a duše. Foto: Jitka Zahrádková

Během našeho života poznáváme mnoho lidí. Někteří při nás stojí po celou dobu, jiní zůstávají jen krátce.

Někdy nedokážeme pochopit, proč lidé z našeho života odcházejí – zvláště když si velmi přejeme, aby zůstali. Tito lidé nás naučí něco, co v nás navždy zůstane.

Během našeho života poznáváme mnoho lidí. Někteří při nás stojí po celou dobu, jiní zůstávají jen krátce.

Někdy nedokážeme pochopit, proč lidé z našeho života odcházejí – zvláště když si velmi přejeme, aby zůstali. Tito lidé nás naučí něco, co v nás navždy zůstane.

Stává se, že v našem životě se v tom správném okamžiku objeví úžasný člověk. Tehdy se všechno zdá zázračně magické.

Jindy se nám do cesty postaví někdo, kdo nám ze života udělá peklo. Máme pocit, že si neumíme představit, jak půjdeme dál.

Oba tito lidé z nás vytvářejí člověka, jakým máme být.

Přinášíme vám seznam důvodů, proč potkáváme lidi. Věříme, že vám tak pomůžeme pochopit vzájemné propojení a směrování. Možná si ty důvody zatím neuvědomujete, ale to neznamená, že neexistují.

8 důvodů, proč nám vesmír posílá do života lidi

1. Aby nás probudili

Díky těmto lidem si začnete klást různé otázky. Někteří z nich zůstávají nastálo, jiní jen na chvilku. Pomáhají nám najít úlomky našeho Já.

Vůbec to nemusí být lidé, kteří nám budou vždy po chuti.

2. Aby nám zahřáli srdíčko

Tito lidé vstupují do našeho života, když jsme nešťastní a skleslí. Podporují nás a drobnými skutky nám přinášejí do života pozitivní změnu.

Někteří se třeba jen v našem životě mihnou a už je více nepotkáme. V myšlenkách se k nim vracíme velmi často.

3. Aby tu byli pro nás

Lidé, kteří zde mají být pro nás, jsou nedílnou součástí našeho života. Doprovází nás v dobrém i zlém.

Jsou to naši přátelé, rodina či milenci (závisí na situaci). Jsou nám oporou.

4. Aby nás něco naučili

Od těchto lidí se učíme. Někdy jde o nepříjemné ponaučení, se kterým se musíme vyrovnat po svém. Náš „učitel“ může být velmi nepřívětivý.

Vše závisí na tom, co nám chce předat vesmír.

5. Aby nám pomohli růst

Tito lidé nás doprovázejí na cestě v nejturbulentnějších obdobích našeho života. Stojí při nás, když máme zlomené srdce nebo se vyrovnáváme s obrovskou ztrátou.

Někdy jsou tu nastálo a někdy se v našem životě objeví jen na určité období. Záleží na tom, jakou roli hrají v celkovém plánu.

6. Aby nám něco připomněli

Jde o lidi, kteří nás nutí zamyslet se nad věcmi, na které jsme už dávno zapomněli. Připomínají nám, že nejsme sami a že tento svět je naším dočasným domovem.

Když se už chceme vzdát, pomohou nám postavit se znovu na nohy. Ukáží nám, že se opravdu nemáme až tak špatně a že druzí na tom mohou být mnohem hůř.

7. Aby nám ukázali, co si (ne)zasloužíme

Jsou to lidé podobní těm, kteří nám pomáhají růst. Mohou to být ti nejúžasnější, ale i nejpříšernější lidé v našem životě. Určují, komu dovolíme vejít do našeho života.

Například pokud se setkáme s negativním člověkem, který nás není hoden a přináší nám do života mnoho strastí, poučíme se a takové lidi si více do života nevpustíme.

Bohužel ne každý z nás to pochopí a poučí se hned napoprvé.

8. Aby se od nás něco naučili

Pro tyto lidi jsme učiteli. Od některých lidí si bereme, ale zároveň i my máme co nabídnout ostatním.

Čas od času se dokážeme podělit o své zkušenosti a vesmír nám postaví do cesty lidi, kteří si potřebují poslechnout naše myšlenky.

Zdroj: https://mocvedomi.cz/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk