5 způsobů, jak se zbavíte špatné nálady za méně než 5 minut

221
Foto: Pixabay.com

Vaše uštipačnost je znakem toho, že máte špatnou náladu. Můžete si tak zničit celý den, jako i zkazit ho všem ostatním kolem vás.

Když máte negativní nebo špatnou náladu, existují jednoduché způsoby, které vám pomohou rychle změnit vaši perspektivu, abyste se cítili mnohem pozitivněji.

Představujte si, že jste šťastný, dokud se tak nestane. Je to jeden ze způsobů, jak se vyhnete špatné náladě. Myslíme tím, abyste se usmívali, i když právě neprožíváte radostné emoce.

Je pravděpodobné, že předstírání úsměvu vám skutečně pomůže zlepšit vaši náladu. Proto vám doporučujeme, abyste to vyzkoušeli, protože tím nic neztratíte.

Zde vám uvádíme dalších 5 způsobů, kterými si změníte svou špatnou náladu na dobrou za méně než 5 minut:

1. Ťukání konečky prstů – tapping (nebo metoda EFT)

Poklepávání na akupunkturní/akupresurní body vám pomůže zbavit se negativních myšlenek, které mohou být zodpovědné za vaši špatnou náladu.

Naučte se, jak správně postupovat při této metodě, abyste se zbavili pocitů smutku, hněvu, nebo úzkosti.

Za méně než 5 minut můžete udělat několik opakování, které vám pomohou zbavit se špatné nálady.

2. Něco snězte (nejlépe něco zdravé)

Vaši špatnou náladu může pravděpodobně způsobovat váš hlad, zejména tehdy, pokud jste ve stresu a nemáte čas něco sníst. Zdravý zdroj rostlinných bílkovin vám může rychle pomoct změnit náladu.

Můžete například vypít sklenici mandlového mléka a úlevu pocítíte téměř okamžitě. Potraviny s vysokým obsahem hořčíku vám mohou pomoct zlepšit náladu, jako i zasytit. Vynechejte však čokoládu.

Přestože si myslíte, že kousek čokolády by vám mohl pomoct zlepšit náladu, ve skutečnosti vám nepomůže tak dobře, jako jsou rostlinné bílkoviny nebo bio ovoce.

Výzkumníci, kteří zkoumali, zda čokoláda je či není vhodná pro zlepšení nálady, zjistili, že lidé měli vyšší stupeň deprese, když čokoládu konzumovali.

3. Aromaterapie

Obyčejná vůně levanduli nebo pomeranče vám pomůže zlepšit náladu a snížit úzkost. Výzkumníci ze Zdravotní univerzity ve Vídni studovali účinky aromaterapie na místě, které je spojeno s vysokými hladinami stresu, jako je zubní ordinace.

Výzkumníci vystavili 200 pacientů čekajících v čekárně vůni levandule nebo pomeranče, hudbě a žádným vlivem.

Zjistili, že obě vůně (levandulová i pomerančová) dokázali snížit jejich úzkost a zlepšit náladu, jak čekali na zubní ošetření. Vyzkoušejte tyto esenciální oleje, nebo jiné podle vlastní volby.

4. Rychlá chůze

Výzkumníci z Univerzity Essex ve Velké Británii zkoumali zdravotní přínosy procházky v přírodě ve srovnání s jinými terapiemi, které pomáhají zlepšit náladu.

Říkají: „Cvičení jsme porovnali s jinými zavedenými možnostmi léčby, jako jsou antidepresiva a programy kognitivně-behaviorální terapie.“

Prvotní zjištění prokázala, že cvičení je stejně účinné, jako jsou antidepresiva a kognitivně-behaviorální terapie, protože nebyly hlášeny žádné rozdíly v průběhu pozorování.

Říkají, že „zelené cvičení“, jako jsou procházky v přírodě nebo po parku, jsou obzvláště účinné, aby vám pomohli dostat se ze špatné nálady během několika minut.

5. Povzbuzujte se

Pokud si s sebou budete povídat v pozitivním duchu, zlepšíte si svou náladu, když se cítíte na dně.

Často existuje negativní hlas v našich hlavách, který nám říká, abychom se cítili provinile, zahanbeně, nebo že nezdoláme překážky během dne. Možná se cítíte osamělí nebo odmítnutí. Musíte čelit této negativitě tím, že se budete k sobě chovat s láskou.

Zde je několik pozitivních frází, které si opakujte, abyste se zbavili špatné nálady za méně než 5 minut:

„Vím, že to dokážu, protože jsem předtím uspěl v podobných rolích.“

„Jsem inteligentní, a proto věřím ve své schopnosti zvládnout všechnu práci, kterou dnes musím udělat.“

„Dnes budu úžasný a nedovolím žádným překážkám, aby mě znechutili.“

„Učím se na vlastních chybách a příště to udělám lépe.“

Zdroj: https://www.powerofpositivity.com/5-ways-get-bad-mood-less-5-minutes/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz