5 utajených vynálezů Nikoly Tesly, které byly hrozbou pro světovou elitu

335
Nikola Tesla. Foto: Pixabay.com

Většina výjimečných vynálezů vždy zásadním způsobem změnila společnost, ve které byla vynalezena.

Lidé, kteří se nacházejí na samotném vrcholu společenské struktury, budou profitovat pouze v případě, že se jim bude dařit udržovat status quo, nerovnoprávný stav nadřazenosti a podřízenosti ve společnosti.

Proto byli vždy proti revolučním technologiím, které by byly velkým přínosem pro celý svět, ale ohrožovaly by existenci světových elit.

Ani geniální vynálezce Nikola Tesla nebyl žádnou výjimkou. Řekneme si tedy o některých vynálezech, které se elity snažily před světem držet v tajnosti.

Paprsek smrti

V roce 1930 Nikola Tesla oznámil, že vynalezl tzv. paprsek smrti, který ale později přejmenoval na teleforce. Toto zařízení bylo schopno vygenerovat vysoce koncentrovaný paprsek energie, který bylo možné zaměřit i na vzdálený objekt.

Ten, kdo by tento paprsek smrti vlastnil, by ho mohl použít například k likvidaci nepřátelských vojenských letadel, armád jiných států nebo čehokoliv, co by se mu znelíbilo.

Tzv. paprsek smrti však nebyl nikdy zkonstruován – Tesla se totiž domníval, že by nemělo nic zabránit zemím, aby zničily jedna druhou.

Tesla se také vyjádřil, že „ten, kdo by vlastnil paprsek smrti, by mohl zničit jakýkoliv objekt do vzdálenosti 320 kilometrů. Každá země, která by vlastnila paprsek smrti, ať už velká nebo malá, by si kolem sebe mohla vytvořit energetický ochranný štít, přes který by nepronikla žádná armáda, letadla či jakákoli jiná vojenská technika“.

Podle svědectví samotného Tesly se někdo pokoušel tento vynález ukrást. Do jeho pracovny se údajně vloupali zloději nebo špioni, kteří prohledali veškerou jeho technickou dokumentaci, ale odešli s prázdnýma rukama.

Teslův oscilátor

V roce 1898 Nikola Tesla oficiálně oznámil, že vyvinul a sestrojil malé oscilační zařízení – když toto zařízení umístil ve své pracovně a uvedl ho do chodu, prý nechybělo mnoho, aby se zhroutila celá budova a spolu s ní okolní objekty.

Jinými slovy, toto zařízení údajně dokázalo simulovat zemětřesení. Když si uvědomil, k jaké zkáze by mohl být jeho oscilátor zneužit, prý vzal do rukou kladivo a vykročil k oscilátoru, aby ho zničil.

Svým spolupracovníkům nařídil, aby se tvářili, že o ničem nevědí, kdyby se jich náhodou někdo vyptával na příčinu chvění budovy.

Někteří vědci se však domnívají, že vláda tento Teslův patent stále využívá, například ve známém výzkumném vojenském projektu HAARP na Aljašce.

Bezdrátová elektrická síť

Díky finanční podpoře společnosti J. P. Morgan se Teslovi podařilo navrhnout a postavit věž Wardenclyffe. Jedná se o gigantickou bezdrátovou vysílací stanici, kterou Tesla postavil v New Yorku v období let 1901-1902.

Vedení společnosti J. P. Morgan si představovalo, že věž Wardenclyffe by mohla sloužit pro bezdrátovou komunikaci po celém světě. Tesla měl však v plánu něco jiného.

Tuto věž chtěl používat k přenosu a vysílání zpráv, telefonických hovorů, a dokonce obrazových snímků přes Atlantik do Anglie, jakož i lodím na moři.

Opíral se přitom o teorii, podle níž lze k přenosu signálu využít vodivost povrchu Země. Kdyby se Teslovi podařilo tento projekt zrealizovat, přístup k elektřině by měl každý – napojili bychom se jednoduše tak, že bychom zapíchli drát do země.

Bohužel, někomu se nelíbila představa, že by mohla být elektřina zdarma, protože by tak nemohl profitovat z jejího prodeje. Tento Teslův vynález by byl mimořádně nebezpečný pro světovou elitu, protože by zásadním způsobem změnil celý elektrárenský průmysl.

Umíte si představit, jak by se změnila společnost, kdyby pro svůj chod nepotřebovala ropu nebo uhlí? Jak by si velmoci světa udržely svůj vliv?

Právě proto se společnost J.P. Morgan nakonec rozhodla, že nebude dále financovat vynález, který by povedl k takovým změnám. Projekt byl tedy v roce 1906 zastaven a věž Wardenclyffe nebyla nikdy uvedena do provozu.

Létající talíř

V roce 1911 Nikola Tesla novinám The New York Herald prozradil, že pracuje na antigravitačním „létajícím stroji“.

„Tento létající stroj nebude mít žádná křídla ani vrtule. Kdybyste ho viděli nehybně stát na zemi, ani by vás nenapadlo, že by to mohl být létající stroj.

Přesto bude schopen pohybovat se ve vzduchu s naprostou jistotou libovolným směrem a také bude moci dosáhnout vyšší rychlosti, než jakou dokáže vyvinout jakýkoli jiný známý dopravní prostředek.

A to vše bez ohledu na počasí, „vzdušné díry“ či atmosférické proudy. Když tento létající stroj dostane signál, nebude mu dělat problém vzlétnout do výšek ani v těchto podmínkách.

A dokáže zůstat stát nehybně ve vzduchu značně dlouhou dobu, dokonce i v silném větru. Jeho zdvižná síla nebude záviset na tak jemných mechanismech, jaké využívají například ptáci, ale bude vycházet z nepopiratelných mechanických zákonitostí.“

Teslův létající talíř byl poháněn volně dostupnou magnetickou silou, a to v době, kdy letectvo bylo teprve v plenkách a automobilový průmysl, stejně jako dnes, byl výhradně závislý na ropě a naftě.

I tento Teslův vynález se setkal se stejným osudem jako jeho bezdrátová elektrická síť.

Zmodernizované vzducholodě

Dalším projektem Nikoly Tesly byly vzducholodě na elektrický pohon. Tyto vzducholodě by byly schopny převézt cestující z New Yorku do Londýna za tři hodiny a vznášet se ve výšce až 12 kilometrů.

Tesla měl takovou představu, že tyto vzducholodě by čerpaly energii přímo z atmosféry, a tak by kvůli doplnění paliva nikdy nemusely přistát na pevné zemi. Teslovy vzducholodě by byly dálkově ovládány, neměly by piloty.

Místo, na které by měly dopravit své pasažéry, by bylo vybráno již předem – a stejně tak cíl útoku, pokud by byly použity pro vojenské účely.

Teslovi se za tento vynález nikdy nedostalo patřičného uznání, přestože dnes už běžně používají například drony na dálkové ovládání ve vojenských misích, nadzvuková letadla dosahující v atmosféře mimořádnou rychlost nebo raketoplány, které krouží kolem Země ve vrchní vrstvě atmosféry.

Po smrti Nikoly Tesly se ještě dlouho spekulovalo o tom, že FBI opravdu zabavila všechny patenty, výzkumné projekty a vynálezy, které byly vlastnictvím tohoto vědce.

Na základě žádostí opírajících se o zákon o svobodě informací FBI nedávno předložila svou dokumentaci, která opravdu potvrzuje pravdivost těchto dohadů a podezření.

Zdroj: https://mocvedomi.cz/5-utajenych-vynalezu-nikoly-tesly-ktere-byly-hrozbou-pro-svetovou-elitu/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz