5 důvodů, proč silní lidé nechávají pomstu na karmu

630
Foto: Pixabay.com

„Zjistěte, v čem jste opravdu dobří, a začněte v této oblasti pomáhat ostatním. Rozdávejte svůj dar, a tak ho získáte zpět. Karma skutečně funguje. V konečném důsledku jen platí, že sklidíte to, co zasejete.“ – Naval Ravikant

Každý v životě prožil křivdu. Jednoho využil vlastní přítel, druhou zklamal její přítel… V takových situacích lidé často přemýšlí nad tím, jak se pomstít nebo nějakým způsobem druhému člověku ublížit.

Mnohem lepší je nechat karmu, ať to vyřeší za vás. Karma je intenzivní vesmírná síla. Silní lidé nechtějí vracet úder, ale karmě umožní, ať tuto špinavou práci udělá za ně.

Lidé, kteří mají potřebu se mstít, přitahují karmu k sobě a dostanou další úder. Proč bychom tedy měli jen tak nečinně sedět a marně čekat, jestli odplata přijde?

Proč silní lidé nechávají pomstu na karmu

1. Pomsta NENÍ sladká

Může se nám zdát, že v dané chvíli je pro nás pomsta velkým zadostiučiněním. Ve skutečnosti tomu tak ale není.

Mahátma Gándhí jednou řekl: „Oko za oko a svět bude slepý. Nejspíš na tom něco pravdy bude.“

Podle Karyn Hall, PhD., autorky a ředitelky (a zároveň majitelky) Centra dialektické behaviorální terapie, „jsou výzkumníci i teoretici přesvědčeni, že pomsta je jakýmsi nastolením spravedlnosti a její hrozba může sloužit jako forma ochrany, způsob vynucování společenské spolupráce.“

Pomsta vám pomůže aspoň na chvíli cítit se lépe, ale nezastaví ani nesmaže to, co se vám stalo. Silní lidé prožívají věci mnohem intenzivněji než ostatní.

Pomsta v nich často vyvolává soucit či empatii vůči lidem, kterým se pomstili. To jim na lepším pocitu určitě nepřidá. Spíš naopak. Lpění na pomstě nestojí za to. Nechme to na karmu.

2. Pomsta vás může dostat do problémů

Pokud vás partner podvedl, určitě byste mu nejraději rozmlátili auto železnou tyčí. Zaručeně byste se cítili (alespoň na chvíli) skvěle… Na druhé straně se zkuste zamyslet nad tím, jaké by to mělo následky.

Takže není důvod, abyste si špinili ruce. Karma se určitě postará o to, aby mu někdo „pošramotil“ karoserii, nebo aby dostal defekt cestou na důležitou schůzku či pracovní pohovor.

Nezpůsobujte problémy jiným lidem. Karma to vyřeší za vás.

3. Není možné pomstít se každému

Kdybychom se měli mstít každému jednomu člověku, který nám ublíží, neměli bychom čas na nic jiného! To by nestálo za to!

„Pomsta je touha vyrovnat si účty s člověkem, který nám ublížil. Pocit hněvu je zcela přirozený… Pomsta vás však snižuje na vaše nejhorší Já a dostává vás na stejnou úroveň se zlomyslnými lidmi, kterými pohrdáte,“ říká Judith Orloff, MD, autorka knihy Empath’s Survival Guide: Life Strategies for Sensitive People (Návod na přežití pro empatické lidi: Životní strategie pro citlivé lidi).

Silný člověk ví, kdy je třeba odejít, i když se to může zdát zpočátku frustrující. Ví však i to, že karma to druhým všechno spočítá.

Je třeba pohnout se vpřed a vyléčit své rány, ne přemýšlet nad tím, jak se druhému pomstít. Nezapomínejte, že pro karmu neplatí žádná časová omezení – postupně si najde každého, kdo vám ublížil.

4. Karma si najde každého

Vykašlete se na pomstu… karma se vám vrátí a kopne vás přímo do zadku! Silní lidé vědí, že tomu tak je, a i když by se rádi „pomstili“ tomu darebákovi, který jim ublížil, nestojí jim to za to.

I když je to velké pokušení, není třeba vysílat do vesmíru další negativní energii. Vesmír má neskutečnou sílu. S karmou není dobré se zahrávat.

Jen zatněte zuby, zvedněte hlavu a prostě odejděte. A nezapomínejte, že „všechno se jednou vrátí“.

5. Nejlepší karmou je úspěch

Lidi nejvíce trápí váš úspěch. Zejména těch, kteří udělali všechno možné, jen aby vás srazili k zemi. Silný člověk ví, že nejlepší karmou je postavit se na nohy a pohnout se vpřed.

Vylečte své rány, buďte úspěšní a dosáhněte životních cílů – je to ta nejúžasnější karma, která existuje. Karma není jen pro špatné lidi.

Zatímco ten, co vám ublížil, přešlapuje na místě a nedokáže se pohnout dál, vy využijete výjimečnou sílu karmy k dosažení svého snu.

Na závěr

Ne všichni lidé věří v karmu. Je to v pořádku.

I když možná v karmu nevěříte a pomstu zvyknete vzít do vlastních rukou, zkuste popřemýšlet nad tím, zda by nebylo lepší vykročit vpřed a nesoustředit svou energii na odplatu, ale na dosažení úspěchu.

Nedokážete řídit a ovlivňovat skutky druhých, ale své vlastní ano. Není nic lepšího než uspět před lidmi, kteří vás chtějí vidět na kolenou.

Zdroj: https://mocvedomi.cz/5-duvodu-proc-silni-lide-nechavaji-pomstu-na-karmu/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk