256 let starý muž odhaluje tajemství dlouhověkosti

273
Foto: Pixabay.com

Která osoba se dožila nejvyššího věku? Seznamte se s Li Ching-Yuen: mužem, který se údajně dožil neuvěřitelných 256 let! Nejedná se přitom o žádné mýty. Novinový článek v New York Times z roku 1930 přináší objev Wu Cung-chieh, profesora Chengdu Univesity, který nalezl záznamy s blahopřáním k narozeninám Li Ching-Yuenovi. Jeden záznam byl z roku 1827 s přáním ke 150. narozením, další dokument byl z roku 1877 s gratulací ke 200. narozeninám.

Navíc bylo potvrzeno starými muži z okolí Li Ching-Yuena, že již jejich dědové znali Li ještě jako malé děti a že byl v té době již dospělý. Li údajně žil mezi roky 1677 do 1933. Li Ching-Yuen údajně začal svoji kariéru bylinkáře ve věku 10 let, když začal sbírat bylinky v horách a studoval jejich potenciál pro dlouhověkost. Po téměř 40 let přežíval na dietě založené na potravinách, jako je kořen života lingzhi (houba lesklokorka lesklá), kustovnice čínská, divoký ženšen, doplněný o Gotu kola (pupečník asijský) a rýžové víno. V roce 1749, vě věku 71 let, se přidal Li do čínské armády jako učitel počtů. Li údajně dokázal ocenit krásu žen a oženil se 23x, stal se otcem cca 200 dětí. Podle příběhů byl Li schopen číst a psát již jako dítě a v jeho 10 letech cestoval do Kansu, Shansi, Tibetu, Annamu, Siamu a Mandžuska sbírat byliny. Po první 100 let života se věnoval plně bylinářství. Pak přešel k prodeji bylin a sám dodržoval bylinkovou dietu s rýžovým vínem.

Tajemství dlouhověkosti

Li se kdysi setkal s velmi starým mužem, který měl údajně více než 500 let a naučil ho cvičení qigong a dietní doporučení. To mu velmi pomohlo v dosažení nadliského věku. Základem dlouhověkosti tedy byla strava bohatá na bylinky (především lesklokorka lesklá, kustovnice čínská, divoký ženšen, hříva černého vraníka, gotu kola) a energetické cvičení qigong. Když byl Li dotazován, jaké je jeho tajemství dlouhověkosti, prozradil další důležité ingredience k úspěchu: „Mějte klidné srdce, seďte jako želva, choďte čilí jako holub a spěte jako pes.“ Li tvrdil, že vnitřní klid a vyrovnanost mysli spolu s dechovými tajemstvími byly důležitou součástí tajemství dlouhověkosti. Je fascinující, že starý člověk dává do souvislosti věk a stav jeho mysli.

Proč je těžké uvěřit?

„Moderní“ společnost se v průměru dožívá 70-85 let, takže je myšlenka na dosažení věku vyššího než 100 považována za nepravděpodobnou. Dosažení věku vyššího než 200 let je považována za velmi podezřelou. Ale proč věříme, že lidé nemohou žít tak dlouho? Musíme mít na paměti, že někteří lidé v tomto světě nežijí vyčerpávající životní styl. Nemusejí se vyrovnávat se stresem z dluhů, nemusí dýchat znečištění městský vzduch, pravidelně cvičí. Nejedí rafinované cukry či mouku, nebo jakékoliv zpracované potraviny. Taktéž nejedí tlusté maso, spoustu sladkého, geneticky modifikované organismy, plodiny stříkané pesticidy. Žádná antibiotika, alkohol ani tabák. Místo toho konzumují zdravou výživnou stravu.

Volný čas tráví v přírodě praktikováním dechových technik a meditací, které prokazatelně zlepšují duševní, fyzické i emocionální zdraví. Udržují věci ve svém životě jednoduché, správně spí, tráví hodně času v zeleni pod sluncem. Pokud se dostaneme do přírody a na sluníčko, můžeme okamžitě cítit regeneraci a omlazení. Představte si, že byste celý život trávili v horách a kombinovali duševní, spirituální a fyzickou pohodu. Pokud bychom všichni dodržovali taková jednoduchá doporučení, mohli bychom dosáhnout vysokého věku. Život delší než 100 let by byl samozřejmostí.

Zdroj: www.spiritscienceandmetaphysics.com
Překlad: Radostnezpravy.cz

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz