16 důvodů, proč mít každý den sex

264
Foto: Dollarphotoclub.com

Sex je důležitou součástí života nejenom u lidí. Přestože se o sexu v dnešní době často mluví, skutečný přínos pro nás se neřeší. Přitom sex je odpovědí na štěstí, dlouhověkost i pevné zdraví.

1. Stres

Sex pomáhá snižovat stres. Pokud vám nepomáhají meditační cvičení na snížení úrovně stresu, pomůže zvýšení sexu. V průběhu milostného aktu tělo produkuje dopamin, což je látka bojující se stresovými hormony, endorfiny a další „hormony štěstí“.

2. Pohyb

Milování je formou fyzické aktivity. Během styku probíhají v těle fyziologické změny stejně jako při cvičení. Dechová frekvence stoupá a dochází ke spálení kalorií. Těžší dýchání zvyšuje množství kyslíku v buňkách a spolu s testorenem, který se uvolňuje, udržují vaše kosti a svaly silné. Máte-li sex 3x týdně po dobu 15ti minut, budete spalovat cca 7 500 kalorií ročně. To je podobné, jako byste uběhli 120 km!

3. Krevní tlak

Sex vylepšuje krevní tlak a pomáhá všem, kdo mají potíže s vysokým tlakem. Sex snižuje zejména diastolický krevní tlak, který je tím spodním číslem.

4. Imunita

Máte věčně rýmu? Sex je pmocí na mnohé zdravotní problémy, protože celkově pomáhá zvýšit vaši imunitu. Při pravidelném sexu se zvyšuje antigen imunoglobin, který bojuje s chřipkou.

5. Vzhled

Při milování 3x týdně můžete vypadat podle odborníků až o 10 let mladší. Sex vám pomůže dosáhnout svěžího a mladistvého vzezření.

6. Srdce

Sex pomáhá nejenom spálit nadbytečné kalorie, ale celkově zlepšuje funkčnost srdce. Zejména u mužů (ale nejenom!) snižuje riziko kardiovaskulární onemocnění.

7. Bolest

Potěšení umí pomoct nevnímat bolest a zmírnit její sílu v případě obtíží. Studie zaměřená na výzkum artritidy zjistila, že pacienti žijící naplno sexuálně trpí menšími bolestmi.

8. Důvěra

Akt sexu vyvolává produkci hormonu oxtocinu, který je zodpovědný za pocit štěstí a lásky. Pokud máte pocit, že má váš vztah sestupnou tendenci či panuje pocit nedůvěry, sex může rozptýlit mnohé pochybnosti. Oxytocin podporuje vzájemnou blízkost.

9. Rakovina

Pravidelná ejakulace snižuje pravděpodobnost vzniku rakoviny prostaty, potvrdila to asutralská studie. Celkově sex přináší tělu relaxaci a může snížit riziko nemoci u všech.

10. Svaly pánevního dna

Sex zahrnuje použití několika svalů. Pravidelný pohlavní styk posiluje svaly pánevního dna, čímž posilujete svůj močový měchíř a funkci střev. Dále se posiluje čtyřhlavý sval stehenní i horní část zad.

11. Prostata

Většina tekutiny ejakulátu je vylučována z prostaty. Jestliže přestanete ejakulovat, tekutina zůstává v žláze, což vede k bobtnání, které způsobuje spoustu problémů.

12. Spánek

Podobně jako po jakékoliv fyzické aktivitě, pomůže vám sex získat kvalitní spánek. Zvýšená srdeční frekvence vede ke zvýšení post-koitální relaxaci. Sex může být lékem na nespavost.

13. Menstruace

Ženy ocení, že sex zlepšuje menstruační cyklus. Sex upravuje hormony, což menstruaci reguluje.

14. Impotence

50 % mužů starších 40ti let trpí erektilní dysfunkcí a všichni mladí muži se bojí okamžiku, kdy se dostanou do tohoto věku. Nejlepším lékem na impotenci je přitom sex. Erekce zajišťuje přísun krve do tepen penisu, takže tkáň zůstává zdravá a funkční.

15. Delší život

Zdravé srdce, silnější svaly, zvýšená cirkulace kyslíku a produkce hormonů štěstí jsou některé z faktorů, které přidávají roky života navíc. Studie naznačují, že lidé s bohatším sexuálním životem žijí výrazně déle než lidé bez sexu.

16. Sperma

Pokud se snažíte otěhotnět, můžete zvýšit objem spermatu při pravidelném sexu. Pravidelný sex nahrazuje staré spermie a zvyšuje tak šanci na početí.

Zdroj: www.Trueactivist.com
Překlad: www.Radostnezpravy.cz

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk