10 nejsilnějších přírodních antibiotik, která jsou známá lidstvu

133
Foto: Pixabay.com

Antibiotika už zachránila miliony životů tím, že původně smrtelné infekce přeměnila na dočasné.

Avšak jejich časté předepisování a užívání přimělo mikroorganismy k tomu, aby se přizpůsobily a vyvinuly si na ně odolnost.

Výsledkem je, že dnes čelíme ještě většímu problému – super odolným bakteriím, které na žádná dostupná farmaceutická antibiotika nereagují.

Vzniká tak potřeba hledat řešení tohoto vážného problému, abychom dokázali odolávat i tímto nebezpečným bakteriím způsobujících smrtelné infekce.

Ukazuje se, že schůdnou cestou je návrat k přírodě a využívání přírodních antibiotik. Ta nejenže fungují stejně dobře jako farmaceutika, ale i bakterie si vůči nim mnohem hůř vytvářejí odolnost.

Už dnes se množství lidí při mírných a středně těžkých infekcích obrací k uvedeným přírodním látkám. A klasická farmaceutika si rezervují pro případy nouze.

Zdá se, že jde o mnohem rozumnější přístup než bezhlavé polykání tabletek.

Proč lékaři tak často předepisují antibiotika, i když by nemuseli

Důvodem, proč se v současnosti předepisuje tak mnoho antibiotik, i když to není nutné, jsou často samotní pacienti.

Když přijde člověk k lékaři, ať už sám nebo s dítětem, očekává, že odejde s receptem na nějaký silný a účinný lék. Řekněme si pravdu, kolik z nás by se spokojilo s doporučením navařit si doma čaj a vyležet nemoc v posteli?

Každý chce být fit už za pár dnů, aby mohl jít rychle zpátky do práce či do školy.

Lékaři pak místo toho, aby bojovali s pacientem a snažili se ho přesvědčit, že nejlepším lékem bude čas a klid, pacientovi vyhoví.

A výsledek už všichni známe – vznik super odolných bakterií, které nereagují na žádné léky.

10 nejsilnějších přírodních antibiotik

Proto, pokud vás příště bude trápit chřipka, nachlazení či rýma, namísto klasických antibiotik vyzkoušejte tradičnější postup.

Dopřejte si čas a odpočinek. A na urychlení léčby využijte některé z následujících 10 silných přírodních antibiotik:

syrový, čistý med
kořen křenu
jablečný ocet
cibule
čili
oreganový éterický (esenciální) olej
zázvor
kurkuma
česnek
koloidní stříbro

Závěr

Mnoha z výše uvedených přírodních látek jsme se již na naší stránce věnovali v samostatných článcích. Najdete je jednoduše tak, že si kliknete na jednotlivé názvy obsahující link s odkazem.

Doufáme, že se vám tento článek líbil. V takovém případě ho nezapomeňte sdílet i se svými přáteli a známými.

Zdroj: https://www.vylectese.cz/10-nejsilnejsich-prirodnich-antibiotik-znamych-lidstvu/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.cz