Retrográdní fáze Merkuru v Rybách (od 5. 3. do 28. 3. 2019)

875
Planeta Merkur. Foto: Dollarphotoclub.com

Od 5. do 28. března bude Merkur v retrográdní fázi, ve které se ocitá celkem třikrát až čtyřikrát v roce a vždy trvá zhruba 24 dní. Retrográdní fáze Merkuru je spojena s problémy v komunikaci a technologiích, s nervozitou a úzkostí, zpožděními v cestování a ztrácením předmětů.

Mohou se vám v tomto období vybavovat různé záležitosti z minulosti nebo se nečekaně setkáte s někým, koho jste znali dříve. Toto období také nebývá příznivé pro uzavírání smluv a začátky nových podnikání, neboť některé důležité informace nejsou zřetelné či dostupné.

Působení retrográdní fáze Merkuru je možné vnímat již nějakou před i po této fázi.

Období před retrográdní fází (do 5. 3.)

V období před začátkem retrográdní fáze Merkuru se již objevují první náznaky problémů v myšlení, komunikaci a dopravy. Úplněk, který nastal v únoru, však s sebou přinesl vzrušující, dobrodružnou a sexy energii a příležitosti ke změnám, romanci a úspěchu.

Merkur v konjunkci s Neptunem oproti tomu může vyvolávat zmatenost, strach, zapírání či skandály. V sextilu s Venuší a Saturnem však přináší také vnímavost, romanci, smyslnost, karmickou přitažlivost a tvořivou představivost.

Společně s úplňkem a postavením dalších planet je období před retrográdní fází plné soucitu, léčení, nesobeckosti, jasnozřivosti a spirituality. Je to čas pro snění, psychickou uvědomělost a duchovní studia jako je například astrologie nebo tarot.

Retrográdní fáze (od 5. 3. do 28. 3.)

Merkur vstupuje do retrográdní fáze v úterý 5. března 2019 ve znamení Ryb v konjunkci s Chironem a hvězdou v souhvězdí Pegase zvanou Beta Pegasi. Tato obtížná hvězda bude mít vliv na celý březen 2019. Merkur bude v konjunkci s Betou Pegasi od 28. 2. do 10. 3. Navíc během úplňku 20. 3. bude i Slunce v konjunkci s Betou Pegasi. Ve znamení Ryb to může znamenat obzvlášť nešťastné události. Někteří lidé z toho mohou vytěžit i pozitivní stránku, budou-li schopni usměrnit tuto energii tvořivým způsobem a budou-li ochotni nechat ji skrze sebe proudit. Merkur v konjunkci s Chironem značí, že velkým zdrojem bolesti bude i naše komunikace – slovní zneužívání jako například urážky, ponižování, posměšky apod. Teenageři mohou být v tomto období obzvláště ohroženi kyberšikanou.

V tomto období bude velkým tématem mentální zdraví a psychické nemoci.

Pozitivní stránkou konjunkce Merkuru a Chirona je schopnost opravdu naslouchat druhým a rozumět jejich bolesti. Vaše slova mohly v minulosti zraňovat druhé, ale nyní je dovedou uzdravovat. Budete mít „léčivý dotek“.

Období po retrográdní fázi (od 28. 3. do 16. 4.)

Od 21. března do 6. dubna bude Merkur v konjunkci s Neptunem. Tato konjunkce zesílí vaši představivost, kreativitu a empatii. Soustředí vaše myšlení a komunikaci na duchovní témata, záhady, okultní oblast a tajemství. Cenné vhledy můžete získat prostřednictvím meditace, snění nebo prací s astrologií či tarotem. V tomto období můžete být také vtahováni do některých intrik nebo afér, v nichž bude důležité, abyste si zachovali ten nejvyšší morální standard a úroveň a vyhnuli se zbytečným skandálům. Rovněž může tato konjunkce vaše myšlení a komunikaci ovlivnit nepříznivě, a to ve formě iracionality, mylného či zkresleného vnímání věcí, zmatení, strachu a paranoie – zejména v období ke konci retrográdní fáze a nějakou dobu po ní. Vyvarujte se lhaní, zrad, zapírání i všech ostatních škodlivých způsobů jednání.

Po návratu Merkuru do přímého směru bude v harmonickém uspořádání s Měsícem a Saturnem, díky čemuž bude mít jeho konjunkce s Neptunem pozitivní vliv na jasnější vnímání a zpracovávání duchovních informací. Své vhledy můžete následně projevovat prostřednictvím soucitných, podpůrných a ohleduplných slov i svého léčivého doteku.

zdroj: https://astrologyking.com/mercury-retrograde-march-2019/
překlad: Magda Techetová

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz