Martina Blažena Boháčová: Co čeká jednotlivá znamení v květnu 2019

15175
Foto: z archivu autorky

Beran

V květnu je čas na lásku a na vztahy. Berani by si měli něco koupit. Může to být něco do bytu, pěkné oblečení nebo nové auto. Venuše se hned na začátku května nachází ve znamení Berana. Berani budou působit dobře na své okolí. Nezadaní Berani mohou být pozváni na rande, anebo mohou sami oslovit někoho, kdo je zajímá. Zajímavý muž? Zajímavá žena? Někdo se opravdu nachází v blízkosti Beranů. Dařit by se mělo také finančně a Berani mohou udělat další krok k tomu, aby posílili svou stabilitu.

Dne 4. 5. 2019 proběhne novoluní ve znamení Býka. V tomto období udělá Uran konjunkci s Merkurem. Uran bude ve znamení Býka a Merkur ve znamení Berana. Všichni víme, jak důležitá je komunikace. Berani by měli někoho oslovit, nebo někdo osloví je a bude to překvapení, situace, která může ovlivnit jejich život v příštích měsících. Také Mars, který se bude pohybovat znamením Blíženců, způsobí to, že přání Beranů bude vyslyšeno. Důležité je, jaké má člověk myšlenky.

Berani, dávejte si pozor na to, na co myslíte, protože vaše myšlenky se zhmotňují. Celý květen bude pro Berany hlavně o penězích a jejich přístupu k nim. Berani, kteří v loňském roce zapracovali na své finanční inteligenci, získají. Ale Berani, kteří se zadlužili nebo postupovali nerozumně, se budou ohledně financí a vlastnění někomu zpovídat. Ve druhé polovině měsíce je potřeba si zkontrolovat, zda je vše zaplaceno. Větší výdaje nezpůsobí problém tomu, kdo ví, že je potřeba neustále mít nějakou rezervu. Berani, kteří jedou finančně na doraz, mohou mít v květnu problém.

Dne 18. 5. 2019 proběhne úplněk ve znamení Štíra. Berani se budou zabývat tématem sexualita. Přitažlivost člověka ale není jen v nádherné postavě, ale také v tom, co tvoří. Přitažlivý je ten, kdo umí zaujmout své okolí. Na to by Berani neměli zapomínat. Ten, kdo tvoří, může dosáhnout zhodnocení.

Býk

Květen, to je měsíc, kdy všechno kvete, příroda je nádherná a je to prostě lásky čas. Hned 1. května je potřeba zajistit, aby byla každá žena políbena pod rozkvetlou třešní, aby do roka neuschla. Býci tento měsíc neuschnou určitě, protože je to jeden z nejdůležitějších měsíců v roce. Je čas vytvořit si nové plány a udělat nějakou zásadní životní změnu.

Dne 4. 5. 2019 proběhne novoluní ve znamení Býka. Býci, kteří řeší něco na úřadech, budou úspěšní. Budou také přemýšlet o vzdělávání, a co nového by se mohli se naučit. Je čas naplánovat si nějakou cestu. Nebo přijede návštěva ze zahraničí. Venuše se bude pohybovat znamením Berana, a tak budou Býci stále přemýšlet o tom, jak to mají s láskou a jestli jim vyhovují situace, které zažívají. Býci by se měli naučit pružněji reagovat na změny. Neradi totiž něco mění, ale život je změna.

Dne 18. 5. 2019 proběhne úplněk ve znamení Štíra. Je čas se podívat na smlouvy, dokumenty a na vše, co je potřeba podepsat. Býci vědí, že ústní domluvy nemusí platit, a že platí pořekadlo „Co je psáno, to je dáno.“ V květnu se mohou změnit dohody, které platily v minulosti. Býci, kteří s někým spolupracují, by si měli své pracovní partnery pohlídat. A také v osobních vztazích budou muset nastavit nové podmínky. Pro Býky jsou důležití partneři, kteří jsou stabilní a něco vlastní. A Býci moc dobře vědí, že v roce 2019 si budou muset udělat pořádek v majetkových věcech. Půjde hlavně o majetek, který s někým vlastní. A pro Býky je vlastnictví velice důležité.

Blíženci

Blíženci mají už několik týdnů velmi akční období. Je to tím, že se znamením Blíženců prohání planeta Mars. Mars je planeta, která má na starosti nejen aktivitu. Když je Mars v nějakém znamení, mohou si tito jedinci vybojovat výsledky v tom, co právě řeší. V květnu se budou řešit vztahy. A to jak pracovní, tak také přátelské. Je možné, že Blížence někdo zklame. Blíženci si budou muset uvědomit, jak důležité je mít vedle sebe lidi, o které se mohou opřít. Všichni víme, že kamarádů a lidí v okolí je hodně. Ale přátel a spolehlivých lidí je jako šafránu.

Blížence může zastihnout nepříjemná zpráva nebo nepříjemný pocit. Mohou se dozvědět, že je někdo pomlouvá. Přijdou také na něčí tajemství. Někdy je ale lepší, když člověk některé věci neví. Situace se může obrátit, protože někdo může objevit tajemství Blíženců.

Dne 4. 5. 2019 proběhne novoluní ve znamení Býka. Informace, která přijde, může být buď tajná, nebo nepříjemná. Komu zpráva nepřijde, musí být opatrný v příštích dnech. Květen je sice lásky čas a je to velice krásný měsíc, ale Blíženci si budou muset pohlídat úřady a papíry, vyhnout se lidem, kteří jsou zadlužení nebo mají nějakou závislost. A hlavně se vnitřně zklidnit, protože každý nevyřešený problém se dříve nebo později může promítnout na lidském zdraví. A na zdravíčko si Blíženci musí dávat pozor po celý rok 2019.

Dne 18. 5. 2019 proběhne úplněk ve znamení Štíra. Slunce v tu dobu udělá konjunkci s Merkurem ve znamení Býka. Blíženci budou muset udělat nějaké důležité rozhodnutí. Je vhodný čas zajít na preventivní prohlídky. Může se změnit téma, které se bude týkat práce a toho, s kým Blíženci spolupracují. V roce 2019 si většina Blíženců uvědomí, jakou mají cenu a budou chtít, aby je okolí více uznávalo. Ten, kdo si sám sebe dostatečně cení, to pozná ve své fyzické realitě. Zlepší se mu nejen pracovní, ale také finanční podmínky.

Rak

Máj, lásky čas. To se říká. Ženy Raci, nezapomeňte dohlédnout na to, aby vás někdo políbil pod rozkvetlou třešní, jinak do roka uschnete. Celý rok 2019 je pro Raky ve znamení vztahů. A to nejen vztahů osobních, ale také pracovních. Raci se mají naučit domluvit si pro sebe podmínky, které pro ně budou ve všech směrech výhodné. V tomto období se Raci mohou setkat s někým velmi důležitým, kdo jim pomůže. Třeba si to neuvědomí hned, ale měli by zaměřit pozornost na všechny lidi, kteří se pohybují v okolí.

Raci, nikdy nevíte, kdo vám pomůže. Už naši předkové říkali, že když člověk stoupá nahoru, má se ke všem chovat diplomaticky. Nikdy totiž nevíte, koho potkáte, když budete padat dolů. A život je jednou nahoře a jednou dole. Raci si budou dělat pořádek ve svých přátelích, budou řešit, s kým kamarádit a s kým ne. Své okolí si člověk může vybrat. Důležitá je informace, že nás obklopuje takové okolí, které je naším zrcadlem. Raci by měli ze svého života odstranit všechny lidi, kteří je brzdí a nechat si jen ty, kteří je rozvíjejí.

Dne 4. 5. 2019 proběhne novoluní ve znamení Býka. Je potřeba si vytvořit stabilní a pevné okolí. Zařadit se do nové skupiny lidí a přijmout veškerá pozvání na společenské akce. Dne 18. 5. 2019 proběhne úplněk ve znamení Štíra. Tento úplněk je magický a Raci by měli poslouchat svou intuici. Období bude vyžadovat pevné nervy, protože se do znamení Raka přesunula planeta Mars. Raci se dozvědí nebo si uvědomí pravdu o svých vztazích. Je čas se věnovat otázce dětí. Raci by si s dětmi měli rozumět a měli by se je naučit chápat.

Lev

Máj je lásky čas. A Lvi potřebují být nejen obdivováni, ale také milováni. Rok 2019 je pro ně hodně o vztazích a o partnerech, a to nejen těch stabilních, ale také nových. Proto je možné, že se Lvům začnou zapalovat lýtka. V květnu se ale budou muset soustředit na zcela jiné téma. Tím tématem je práce. Práce je pro Lvy velice důležitá. Potřebují totiž pracovat v kolektivu, kde jsou vedoucími nebo majiteli, zkrátka těmi, ke komu se vzhlíží. Nesnášejí, když je chce někdo přeskočit, nebo pokud někdo odmítá uznat jejich výjimečnou úlohu v práci. Lvi potřebují vytvořit stav, kterým okolí ukážou, že bez nich by to nešlo. A přestože se okolí často brání, Lvi dokáží vybudovat praktický pracovní systém. Kdo se naučí Lva pochválit a uznat, jak je výborný, může s tímto jedince dobře vycházet.

Dne 4. 5. 2019 proběhne novoluní ve znamení Býka. A to je pro pracovní postup ten vhodný okamžik. Lvi mohou povýšit, žádat o větší mzdu, začít podnikat, rozšířit se, stát se ještě větší autoritou nebo se setkat s nějakým autoritativním člověkem, firmou či úřadem. Někteří Lvi budou toužit po tom, aby mohli více času trávit doma se svou rodinou, s partnerem a s dětmi. Jak úžasně si to dokáží někteří lidé zařídit. Mají hodně práce, jsou úspěšní a přitom pracují z domova. Ideální stav.

Domov je pro Lvy místo, na které potřebují být hrdí. Potřebují žít tak, aby byli svým okolím obdivováni. A tak je jejich bydlení často výstavkou toho, co je baví, co sbírají, co je moderní a co je nějak zajímavé. Kdo přijde na návštěvu ke Lvům, měl by se naučit jásat a obdivovat jejich bydlení, jejich kancelář, jejich firmu.

Květen bude náročný. Doma se může něco zkomplikovat, může to být kolem bydlení nebo kolem vztahů, a to hlavně v období úplňku. Úplněk proběhne dne 18. 5. 2019 a bude ve Štíru. Lvi si budou muset pohlídat vztahy se ženami ve svém okolí. Venuše udělá konjunkci s Uranem, proto je čeká překvapení v práci.

Panna

Květen je lásky čas a většina lidí bude řešit vztahy. Panny se také budou zamýšlet nad tím, jak to mají se svými vztahy. Rok 2019 bude pro Panny v oblasti vztahů velice zásadní. Panny, které mají děti, si k nim budou muset najít cestičku porozumění a uvědomit si, že děti jsou jejich potomky a že jablko nepadá daleko od stromu. Panny, které děti nemají, po nich budou toužit a udělají vše pro to, aby se jejich rodina rozšířila. K tomu, aby člověk vychovával děti, je dobré mít spolehlivého partnera.

Partner Panny potrápí. Kdo hledá partnera, mohl by se v květnu porozhlédnout po někom ze zahraničí, nebo po někom, kdo často cestuje. Zajímavé lidi mohou Panny potkat v zahraničních firmách. Panny, které mají někoho v cizině, mohou počítat s tím, že se jim ten člověk ozve. A když ne, tak by se měly ozvat Panny. Je to vhodný měsíc na plánování zahraniční cesty. Panny by se už nyní měly rozhodnout, kam pojednou na dovolenou. Kdo si myslí, že je brzy, tak se mýlí.

Dne 4. 5. 2019 proběhne novoluní ve znamení Býka. Panny by si měly udělat pořádek doma a věnovat se práci na zahradě. Mohou investovat do domu, ale měly by si od všeho schovávat účty. Člověk nikdy neví, kdy bude muset prokazovat své vlastnictví. Květen otevře téma vzdělávání a některé Panny zatouží učit se nové věci. Panny školou povinné budou dělat zkoušky a zvládnou je.

V květnu by si Panny měly vzpomenout na své sourozence, protože je dobré mít s nimi kvalitní vztah. Hodně lidí je dnes rozhádáno kvůli majetku. To by Panny neměly připustit. Vhodné je dobře vycházet se sousedy. Dne 18. 5. 2019 proběhne úplněk ve znamení Štíra. Panny by si měly dávat pozor na pusu a na to, aby někoho zbytečně nekritizovaly. Mohly by vyvolat problémy. A Panny! Je čas komunikovat o sobě a o svých zájmech. Poraďte se s někým, co nového byste mohly udělat pro své bydlení. Máte svůj dům? Vlastní střecha nad hlavou je pro vás důležitá.

Váhy

A je tady květen. Máj je lásky čas. Váhy potřebují mít pocit, že jsou milované a oblíbené. A na prvního máje by si měly ženy Váhy pohlídat, aby je někdo políbil pod rozkvetlou třešní. Je to proto, aby do roka neuschly. I když Váhy stále řeší lásku a vztahy, v květnu to nebude jejich hlavní téma. Od tohoto měsíce budou intenzivně řešit finance. Jak se říká, o peníze jde až v první řadě. V minulých týdnech si měly Váhy uvědomit, ve kterých oblastech jejich života je potřeba podniknout změnu. Prošly vnitřním pochopením a uvědomily si spoustu věcí.

Jestliže svůj vývoj v roce 2019 pochopily správně, začne se blýskat na lepší časy a zvednou se jim příjmy. Nejdříve si ale budou muset ujasnit svůj přístup k tématu vlastnění. Když něco vlastní, něco koupí nebo když do něčeho investují, měly by vždy zajistit, aby nebyla ohrožena jejich vlastnická práva. I ve vztazích má ekonomicky silnější partner větší výhodu. Váhy v minulém měsíci poznaly, jak důležitá je ekonomická nezávislost. Některé Váhy už na tom dávno zapracovaly a některé na tom začnou pracovat teprve nyní.

A tak si mají Váhy zkontrolovat, co, kde a s kým vlastní. Kdo něco vlastní, měl by poděkovat a slíbit sám sobě, že se o svůj majetek dobře postará a že si ho nenechá nikým vzít. Kdo nic nevlastní, měl by si udělat plán, do čeho by v budoucnu chtěl investovat. Zkontrolovat si veškeré účty, pojistky, a také to, jestli někde neutíkají penízky. Řešení, které se může otevřít v bankách nebo na úřadech, by Váhy měly dotáhnout do konce. Měly by věřit, že vše dopadne v jejich prospěch. Vesmír je místo, kde je hojnost pro všechny. To by si Váhy měly uvědomit.

Dne 4. 5. 2019 proběhne novoluní ve znamení Býka. Váhy by měly upevnit pozici kolem svého bydlení, a měly by si doma určit také to, jak budou ostatní zacházet s tím, co patří Váhám. Protože mají Váhy výborný vkus, tak by si domů mohly koupit něco nového. Nebo možná nový dům? V květnu se budou Váhy zamýšlet nad svou sexualitou a tím, jak jsou přitažlivé pro své partnery. Váhy, které jsou ve vztahu, by měly zpozornět, zda jejich partnera neláká jiná zahrádka. Samy by neměly riskovat. Pozor na náhodné sexuální partnery, jde o to, aby člověk nevyměnil zlato za obyčejné kamení.

Dne 18. 5. 2019 proběhne magický úplněk ve Štíru. V tento úplněk chodily babky kořenářky kolem půlnoci sbírat zázračné bylinky, protože tvrdily, že mají čarovnou moc. Váhy chodit v noci na bylinky nemusí, ale měly by zapracovat na svých vizích a na svých přáních. Opět by se to mělo týkat financí a hodnot, které jsou pro Váhy důležité. Venuše bude v konjunkci s Uranem.

Může přijít překvapivá událost, která způsobí změny v oblasti financí a vlastnění. Váhy si uvědomí, že penízky jsou velice důležité, ale existují také jiné hodnoty potřebné k tomu, aby se člověk cítil šťastný a bohatý. A vůbec, co to vlastně znamená, být bohatý? Každý to má jinak. Váhy, jak to máte vy? Jestliže chcete investovat, udělejte to v tomto období.

Štír

Květen bude pro Štíry zlomový, začne to hned zkraje měsíce. V minulých týdnech si měli promyslet spoustu věcí. Nyní je potřeba začít se všemi kolem sebe komunikovat o tom, jaké podmínky se budou dodržovat. Podmínky by si Štíři měli dohodnout v práci a také v osobním životě. Nic nemůže fungovat tak, že někdo má samé výhody a někdo jiný nemá výhodu žádnou. Někteří Štíři budou stát před rozhodnutím, zda podepsat nějakou smlouvu nebo nějaké papíry, a budou zkoumat, co je to pro ně výhodné. Jiní Štíři si udělají rekapitulaci toho, jestli jsou spokojeni ve svém partnerství. Partnerství dvou lidí je stav, ve kterém by měl mít každý svou roli a všichni by se měli vzájemně doplňovat. Stejné je to i ve firmě.

Dne 4. 5. 2019 proběhne novoluní ve znamení Býka a Slunce a Luna udělají konjunkci s Uranem. Štíry čeká překvapení. Neměli by slibovat nic, co nemohou splnit a neměli by věřit nepodloženým slibům jiných lidí. Navíc je čeká období, ve kterém skončí nevyhovující oblast v jejich životě. Buď skončí, nebo Štíři dostanou informaci o tom, co je potřeba změnit. Ta informace může přijít od někoho nebo zapracuje silná intuice Štírů. Vnitřní pocity napoví, neklidné myšlenky vyjasní.

V květnu proběhne nejdůležitější úplněk, a to ve znamení Štíra. Nastane dne 18. 5. 2019. Úplněk ve Štíru je nejmagičtější úplněk v daném roce. Traduje se, že když byl úplněk ve Štíru, babky kořenářky chodily na bylinky, protože bylinky nasbírané v tento den měly zázračnou moc. Nějaký zázrak se může stát v životě Štírů. Štíři by si měli pohlídat smlouvy a dohody a připravit se na to, že nemusí platit to, co bylo v minulosti dohodnuto. Pořádek si budou dělat ve vztazích pracovních a také osobních a budou muset hodně komunikovat. Psát a řešit.

Střelec

V květnu budou muset být Střelci velmi pozorní k tomu, co se kolem nich bude dít. Bude to náročný měsíc. Většina Střelců má pevné nervy a věci kolem sebe nedramatizuje, ale v květnu se budou muset zaměřit na své zdraví. Zdraví je pro každého člověk velmi důležité. Dá se říct, že dobré zdraví dokáže vyvolávat pocity štěstí. A Střelci jsou rádi šťastni. Proto by si měli v květnu udělat preventivní prohlídky.

Něco se také bude dít mezi lidmi, se kterými Střelci spolupracují. Může dojít k výměně spolupracovníků nebo k navázání nové spolupráce. Střelci si také budou muset udělat pořádek v tom, aby si z nich nikdo v okolí nedělal sluhy. Střelci se již v minulosti naučili říkat si o peníze za svou práci. Znát svou cenu je velice důležité.

Dne 4. 5. 2019 proběhne novoluní ve znamení Býka. Slunce a Luna udělají příjemný aspekt na Saturn a Pluto v Kozorohu. A Střelcům se může zadařit finančně. Mohou něco zajímavého koupit nebo mohou konečně přijít na to, jak vydělat více peněz. A mohou dokonce sobě i svému okolí jasně definovat, jaké hodnoty potřebují k tomu, aby byli bohatí a šťastní.

Dne 18. 5. 2019 proběhne úplněk ve znamení Štíra. Tímto úplňkem se budou muset Střelci prokousat. Je to úplněk velmi magický, ale pro Střelce může znamenat, že budou řešit některý ze svých vnitřních bojů. Navíc se mohou dozvědět zprávu, která je nepotěší, dokonce se může vyzradit i nějaké tajemství. V životě je důležité, aby člověk dobře vycházel se svým okolím. V květnu by se měli Střelci rozhlédnout, zda nevystrkuje růžky nějaký skrytý nepřítel. A když ano, je důležité nevyvolávat spory a zachovat klid.

Kozoroh

Celý tento rok je pro Kozorohy osudový. Není to jen proto, že se Saturn pohybuje znamením Kozoroha, je to hlavně proto, že bude delší dobu v konjunkci s Plutem. Pluto znamená v astrologii osud a osudové změny. Tyto změny zasáhnou všechny, ale u Kozorohů znamenají, že se bude měnit jejich život od základů. A to ve všech směrech, a tak je důležité soustředit se každý měsíc na jedno nebo na dvě životní témata. A protože je máj lásky čas, Kozorohové by se měli soustředit na své partnerské vztahy.

Dne 1. května by se měli Kozorozi líbat s partnerem pod rozkvetlou třesní, a to proto, aby do příštího roku neuschli. A protože květen bude o lásce, ten, kdo má partnera, by se mu měl věnovat. Pozvat ho na romantickou večeři nebo na krásný výlet. Kdo má rodinu, měl by s ní trávit co nejvíce času. Spokojenost v partnerství a v rodině, to je důležitý pocit. Kdo partnera nemá, má šanci ho potkat. Jenže vzhledem k tomu, že Kozorohové si v letošním roce ujasňují, jak to vlastně v životě chtějí, tak by měli partnerství hledat tehdy, když už vytvořili svou vlastní stabilitu. Kdo je nestabilní, může potkat nestabilního partnera.

Pozornost Kozorohů se může zaměřit také na děti. Na své děti jsou někteří Kozorohové přísnější, ale to jen proto, že touží, aby z nich něco bylo. Dnešní svět, který je zaměřený na výkony a na to, aby člověk stále řešil finance, není moc vhodný pro romantické duše nebo pro lidi, kterým práce nevoní. A to Kozorohové dobře vědí a snaží se to svým dětem nejen říkat, ale většina z nich také ukázat na svém vlastním příkladu. Kozorohové by se měli naučit více vyjadřovat své city. Nejsou takoví všichni, ale někteří z nich jsou hodně chladní. A přitom lidé v okolí často spíše než po tom, aby je někdo poučoval, touží po laskavém slovu a vroucím obětí.

Dne 4. 5. 2019 proběhne novoluní v Býku. Je čas na tvorbu, ukázat, co umím, v čem jsem dobrý. Pochlubit se tím, v čem mohu vyniknout. Dne 18. 5. 2019 proběhne úplněk ve znamení Štíra. Kozorohové budou stále řešit okolí, ve kterém se nacházejí. Bude jim čím dále tím jasnější, kdo je přítel a kdo se tak jen tváří. Kozorohové si uvědomí, že spolehnout se mohou vlastně jen sami na sebe a že jediná ruka, která jim pomůže, je ta, která vychází z jejich ramene.

Pořád budou hledat důležité a schopné lidi, protože vědí, že jim takoví lidé mohou pomoci ke vzestupu. Jenže Kozorohů se mnoho lidí bojí. Ne proto, že by jim ublížili, ale protože jsou velmi schopni a mohli by je pracovně přerůst. Schopný Kozoroh totiž dokáže během krátké doby ukázat celému světu, že on je šéf. Chytří Kozorohové se svým vedením vycházejí, protože vědí, že se jim to v budoucnu vyplatí. Kozorohové jsou lidé společenští a většina z nich si své okolí vybírá.

Vodnář

Je máj, je lásky čas. Vodnáři by se 1. května neměli zapomenout se svým partnerem políbit pod rozkvetlou třešní. Dělá se to proto, aby člověk neuschnul. Vodnáři neuschnou nikdy, líbají se často. Líbají se rádi a pusinky si dávají i s tím, s kým nic nemají. Většina Vodnářů totiž nebere líbání tak vážně, jako ho vnímají ostatní. Je to tím, že líbání je pro mnoho lidí projev intimity a silných emocí.

Vodnáři, a to hlavně ti v pozdějším věku, mají problém se opravdu zamilovat. Už se jim nedaří ztratit bláznivě hlavu jako za mladých let, to se týká hlavně mužů. Když se to ale stane, nepřemýšlejí a radikálně vše okolo sebe změní. Neberou potom ohled na nic a na nikoho. Ženy to mají jinak.

V květnu se Vodnáři budou opět zamýšlet nad tím, jak a s kým bydlí. Udělají nové kroky v oblasti svého bydlení. Ten, kdo se chce přestěhovat, to udělá. Ten, kdo si chce koupit byt, na tom začne pracovat. Kdo bydlení má, bude renovovat nebo si něco nového koupí. Vodnáři si uvědomí, jak důležité je, s kým bydlí. Blízcí lidé, se kterými Vodnáři sdílejí svou domácnost, jsou pro ně rodina.

Ačkoliv jsou Vodnáři velmi akční a stále přivolávají nějaká řešení, doma mají rádi klid. Většina partnerů, která žije s Vodnářem, si zaslouží svatozář. Vodnáři si dělají věci po svém, latinu sekají buď v začátcích vztahu, nebo když je vztah ohrožen. Jakmile se situace srovná, Vodnáři zase vyzkoušejí, co ten druhý vydrží. Když ale milují, jsou to věrní a stabilní partneři.

Dne 4. 5. 2019 proběhne novoluní ve znamení Býka. V Býku se nachází také Uran. Vodnáři by doma měli komunikovat, vysvětlovat a zjišťovat. Domov Vodnářů je veselý a stále se v něm něco děje. V květnu je čas srovnat se s ženskými energiemi. Mít dobrý vztah se ženami. Květen bude bohatý měsíc na různé akce a Vodnáři budou řádit. Neustále budou někam zváni a setkají se s novými lidmi. Budou si chtít ve společnosti užívat svobody, a tak s sebou někteří nevezmou partnera. A tak doma může nastat problém. Vodnáři se svobodou moc zacházet neumějí. Když se dá svoboda Vodnáři, je potřeba vědět, že ji zneužije.

Dne 18. 5. 2019 proběhne úplněk ve znamení Štíra. Vodnáři stále budou řešit téma práce a vlastního postupu. Kdo je v práci spokojen, bude chtít postoupit. Kdo spokojen není, bude přemýšlet o změně. Vodnáři se potřebují dostat do pozice, ve které budou moci pracovat nezávisle. A stále platí, že by se měli naučit vycházet s autoritami. Vodnáři, máte na víc, ale musíte pro to něco udělat. Jaké jsou vaše vize? Máte nějaké? Uran bude stále v konjunkci s Venuší. Můžete se zamilovat nebo objevit nové kouzlo svého současného partnera. Vodnáři, víte, že prvotní okouzlení může být pouhá iluze?

Ryby

Květen je lásky čas. Ryby by měly své partnery políbit na 1. května pod rozkvetlou třešní. Kdo nebude políben, podle pověry do roka uschne. Květen je krásný měsíc, všechno kvete. Také Ryby pokvetou a budou bohaté na myšlenky. Ryby budou zářit. Dne 2. května se do znamení Ryby přesune Černá Luna, která bude postupně vytahovat slabé stránky Ryb. Jaké jsou slabé stránky těchto jedinců? Jsou to různé závislosti.

Ryby jsou vodní znamení a veškerá vodní znamení by si měla dávat pozor na alkohol. V dobách, kdy Ryby řeší problémy, některé z nich utíkají k závislostem a myslí si, že si tím pomohou. Některé Ryby hledají vyřešení svých problémů v alkoholu nebo v jiné závislosti. Dokáží být také závislé na člověku. Když ale Ryba plní své karmické zadání nebo když potká toho správného parťáka pro život, alkoholu a jiným látkám se spíše vyhýbá.

Ryby milují, když mohou žít ve svém vysněném světě. A tak když něco vyprávějí, je v tom vždy kus jejich fantazie. Ryby si myslí, že se věci staly tak, jak je vyprávějí, ale okolí ví, že to všechno bylo úplně jinak. Ryby milují, když se mohou dívat na svět a na lidi kolem sebe přes růžové brýle. Když je pro ně situace výhodná, nechtějí vidět, jak opravdu vypadá realita. Chtějí vidět svět vlastníma očima a oklopují se lidmi, kteří jim takový postoj dovolí.

Ryby se mají vzdělávat a učit. V květnu je bude lákat škola nebo oblast, ve které by se mohly vzdělávat. Dne 4. 5. 2018 proběhne novoluní ve znamení Býka. Ryby by doma měly uspořádat oslavu, pozvat sourozence. Krev není voda a rodina by měla držet při sobě. Některé Ryby budou řešit rodinné oslavy. Je také možné, že do jejich rodiny někdo přibude. Velmi náročné období, ve kterém si Ryby neodpočinou, budou muset zvládnout.

Budou hodně psát, komunikovat a vyřizovat. Dostanou důležité zprávy a budou v kontaktu s mnoha lidmi. Ryby, které mají v plánu si koupit auto, by to měly udělat nyní. Je to vhodné období udělat si řidičák. Ryby budou stále někam jezdit a chodit. Je čas na reklamu, mohou napsat dopisy. Je to vhodné období se někam přihlásit. A Ryby, které touží cestovat, si mohou během května splnit svůj sen. Odletět do ciziny je bude lákat. A jestli někoho v cizině mají, budou s takovým člověkem v kontaktu. Že by návštěva z ciziny?

Dne 18. 5. 2019 proběhne velmi magický úplněk ve znamení Štíra. Ryby jsou intuitivní a v tomto období mají velké napojení. Mohou se setkat s člověkem, který se pohybuje v ezoterice nebo vyznává zajímavý filozofický názor. Ryby nyní zatouží po vyšším vzdělávání. Nejlepší škola je ale škola života. Černá Luna udělá trigon na Mars a Ryby si ujasní něco, co se týká jejich vztahů. Měly by se zbavit strachu z lásky, ze zklamání a ze zrady. Život je krásný a to si Ryby mají právě nyní uvědomit.

Pro časopis a portál Ve hvězdách napsala astroložka a spisovatelka Martina Blažena Boháčová

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz