Jak zatočit s pocitem těžkých nohou?

199
Foto: Pixabay.com

Míváte oteklé nohy a pocit, že vám do nich někdo vložil závaží? Na stehně se objevily další metličky drobných žilek, nebo dokonce nová křečová žíla? Nemůžete obout boty na podpatku, ba co hůř – když si obujete jakékoliv boty, raději je v práci ani nesundáváte, protože víte, že znovu nazout nepůjdou… Poznáváte se? Pak je tento článek přesně pro vás.

Pocit těžkých nohou

Pocit těžkých nohou trápí víc ženy než muže – uvádí se, že dokonce až třikrát častěji – a ještě častěji postihuje osoby vykonávající profese, které vyžadují dlouhé stání nebo sezení: prodavačky, kadeřnice, učitelky, zdravotní sestřičky, úřednice…

Tyto stavy jsou automaticky spojeny především s těhotenstvím, menopauzou a nadváhou. „Nohy jako konve“ však mohou mít i lidé bez zjevných zdravotních potíží. Zejména pak ti, kdo trpí hormonální nerovnováhou…

K projevům těžkých nohou patří především:

pnutí a otoky
bolesti, mravenčení, napětí
zvýšená tvorba žilek „metliček“ a sklon k tvorbě varixů

Příčinami těžkých nohou může být:

chronické žilní onemocnění
nadváha a špatný životní styl
těhotenství nebo menopauza
kardiovaskulární potíže
dehydratace organismu
nesprávná funkce lymfatického systému

Pohyb je základ

Informace o prospěšnosti pohybu se na nás valí ze všech stran, a ani v tomto případě nebude pohyb stát v pozadí. Naopak. Pravidelný pohyb je základem pro dobrý metabolismus, správnou funkci lymfatického systému a prevencí vzniku cévních a dalších potíží. Nemusíte si hned běžet pro permanentku do fitness centra ani vykoupit obchod se sportovními potřebami. Nejlépe uděláte, když do svého života zařadíte pravidelnou a svižnou chůzi. Výborné je také plavání.

Nebuďte laxní

Každý chce být zdravý, krásný a úspěšný, ale když dojde na praxi, často selháváme. Zkuste se zamyslet nad svým životním stylem a zbavit se všeho, co vám neprospívá: kouření, alkohol, dlouhé vysedávání u televize nebo počítače, nadváha,…

Kvalitní obuv

Podle statistik nosí každá druhá žena špatnou velikost podprsenky. Ale víte, kolik lidí po celém světě – děti nevyjímaje – nosí nevhodnou obuv? Naprostým tabu by měly být vysoké podpatky (maximum je 3 až 5 cm) , balerínky, žabky a veškerá obuv, která nemá pevnou podrážku. I speciální ortopedická a zdravotní obuv může být krásná! Nezapomínejte ani na vhodné oblečení – tedy žádné upnuté džíny, neprodyšné materiály a cokoli, co vás škrtí.

Otužujte se!

Velikou službu svým nohám prokážete, když je při každém sprchování budete střídavě oplachovat teplou a studenou vodou. Vydržte alespoň jednu až čtyři minuty. Po sprše si na chvíli lehněte a nohy si opřete o stěnu nebo opěradlo sedačky. Jako bonus je můžete namazat speciálními mastičkami a krémy, které mají za úkol ulevit od pocitu těžkých nohou a pečovat o žíly.

Se sluncem opatrně

Chystáte se chytat bronz nebo si užít výletu za horkého letního počasí? Nezapomeňte se pravidelně osvěžovat (do rozprašovače můžete smíchat vodu s alpou, meduňkovým či mátovým olejíčkem), dělat si přestávky, svlažit se ve vodě nebo provést pár cviků na protažení nohou – zlepší se cirkulace krve a bude vám lépe.

Správná detoxikace

Pocit těžkých nohou má mnoho příčin. Je důležité najít tu pravou a začít ji řešit. K přesnému určení zdroje potíží báječně slouží šetrná detoxikační metoda CIC, zaměřená na vyhledávání toxických ložisek v organismu. Tato zcela bezbolestná a fascinující metoda dokáže analyzovat každý milimetr lidského těla a nacházet v něm toxické zátěže, které zamezují správné funkci některých orgánů. Tyto zátěže jsou postupně nabourávány a tělo je vlastními silami odvádí z těla ven.

zdroj: www.ceff.info
více informací na: https://www.celostnimedicina.cz/jak-zatocit-s-pocitem-tezkych-nohou.htm#ixzz4k9KXtYH5

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk